به گزارش ایران پلاک - هنگامی که بی ام و i۳ در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد ظرفیت باتری آن ۲۲.۶ کیلووات ساعت بود و ظرفیت سلولی آن ۶۰ آمپر ساعت بود.
سه سال بعد ظرفیت باتری آن به ۳۳ کیلووات ساعت و ۹۴ آمپر ساعت افزایش یافت و اکنون پرفروش ترین خودروی الکتریکی در کلاس خودروهای کوچک لوکس از یک باتری ۱۲۰ آمپر ساعت با ظرفیت ۴۲.۲ کیلووات ساعت برخوردار شده است.
این باتری ولتاژ بالا که در کف بدنه بی ام و i۳ مدل ۲۰۱۹ نصب شده است در کارخانه بی ام و در دینگولفینگ تولید می شود و ۸ ماژول دارد که هر کدام ۱۲ سلول ذخیره دارند. می توان با استفاده از پریز برق خانگی معمولی در مدت زمان ۱۵ ساعت این باتری را تا ۸۰ درصد از ظرفیتی که دارد شارژ کرد و با استفاده از شارژر دیواری بی ام و ۸۰ درصد شارژ در مدت زمان ۳.۲ ساعت امکانپذیر است. در ایستگاه های شارژ سریع، دستیابی به شارژ ۸۰ درصد تنها در مدت ۴۲ دقیقه امکانپذیر است.
به لطف این باتری جدید برد حرکتی بی ام و i۳ مدل ۲۰۱۹ بر اساس چرخه های آزمایش آلایندگی NEDC و WLTP به ترتیب از ۲۹۰ تا ۳۰۰ کیلومتر و ۲۳۵ تا ۲۵۵ کیلومتر به ۳۵۹ کیلومتر و ۲۸۵ تا ۳۱۰ کیلومتر افزایش یافته است.
از طرف دیگر برد i۳ مدل S از ۲۸۰ کیلومتر در چرخه NEDC و ۲۳۵ تا ۲۴۵ کیلومتر در چرخه WLTP به ۳۳۰ تا ۳۴۵ کیلومتر و ۲۷۰ تا ۲۸۵ کیلومتر افزایش یافته است. طبق برآورد بی ام و در شرایط رانندگی روزمره برد هر دو مدل این خودرو ۲۶۰ کیلومتر خواهد بود که بیانگر ۶۰ کیلومتر افزایش برد است.
از نظر عملکرد، بی ام و i۳ مدل ۲۰۱۹ که از یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۷۰ اسب بخار نیرو می گیرد می تواند در مدت ۷.۳ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و i۳s که مجهز به موتور قویتر با ۱۸۴ اسب بخار قدرت است ۰.۴ ثانیه سریعتر است.
بی ام و i۳ مدل ۲۰۱۹ علاوه بر باتری بزرگتر اکنون با رنگ های جدید برای بدنه، تودوزی اصلاح شده داخل کابین، منوی صفحه نمایش بهینه شده برای سیستم سرگرمی iDrive و سیستم ارتباطی هات اسپات بی سیم که تا ۱۰ دستگاه را پشتیبانی می کند ارائه می شود.
سرانجام می توان هر دو نسخه i۳ را به چراغ های جلوی LED تطبیقی همراه با نور بالای ماتریکس مجهز کرد که جانشینی برای چراغ های LED استاندارد هستند.
یکی از آپشن های اضافی بی ام و i۳ پکیج اسپرت است. این پکیج که قرار است در آینده معرفی شود با استفاده از سیستم تعلیق اسپرت جدید (که جزو امکانات استاندارد i۳s است)، فاصله عرضی بیشتر چرخ ها، ۱۰ میلی متر فاصله کمتر تا سطح زمین و رینگ های آلیاژی سبک ۲۰ اینچی به رنگ سیاه یا با ترکیب رنگ دوگانه قابلیت های دینامیکی i۳ را ارتقا می دهد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک