به گزارش ایران پلاک - دایملر به مناسبت بیستیمن سالگرد تولید برند اسمارت، از خودروی برقی و مفهومی اسمارت فوریز در نمایشگاه خودرو پاریس رونمایی خواهد کرد.
بخش خودروهای کوچک دایملر (Daimler) روزهای خوبی پیش رو دارد؛ زیرا طی هفته‌ آینده در جریان نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۸، بیستمین سالگرد تولد برند اسمارت (Smart) را جشن خواهد گرفت. هدیه این خودروساز برقی به مناسبت تولد خود، یک خودروی مفهومی و برقی جدید است که اسمارت فوریز (Smart Forease) نام دارد که علاوه بر ایجاد پیوند با گذشته، نگاهی نیز به آینده دارد. اسمارت فوریز که خودرویی کاملا الکتریکی است، از سبک روباز و مینیمالیستی مدل‌های قبلی این برند بهره می‌برد که پیش‌تر در کراس‌بلید (Crossblade)‌ مدل ۲۰۰۱ و فوراسپید (Forspeed) مدل ۲۰۱۱ دیده شد.
با شیشه جلوی کوتاه‌تر از حد معمول و عدم وجود سقف، خودروی برقی اسمارت فوریز ممکن است کوچکترین اسپیداستر دنیا باشد و به جرات می‌توان گفت که یکی از مدل‌های مفهومی قابل تحسین به شمار می‌رود. همانند سایر مدل‌های اسمارت، این خودروی مفهومی نیز در درجه اول برای استفاده شهری توسعه یافته و در مقایسه با مدل اسمارت فورتو (ForTwo) دارای نقاط برجسته‌ای است. به عنوان مثال می‌توان به دستگیره‌های در جذابی اشاره کرد که به سمت داخل تورفتگی دارند؛ در حالی که دریچه‌های تهویه مرکزی داخل کابین با دو توری جایگزین شده‌اند.
با توجه به این‌که خودروی مفهومی فوریز بر اساس مدل کنونی اسمارت EQ فورتو کابریو (Smart EQ ForTwo Cabrio) تولید شده است، نتیجه می‌گیریم که به طور کامل قابل رانندگی خواهد بود و به طور کامل از سیستم محرکه برقی بهره می‌برد. حال که صحبت از این موضوع شد، خوب است بدانید اسمارت در حال حاضر برند خودروساز الکتریکی زیرمجموعه دایملر (شرکت مادر مرسدس بنز) و فعال در ایالات متحده آمریکا، کانادا و نروژ است؛ فعالیت این برند تا سال ۲۰۲۰ در اروپا آغاز می‌شود و پس از آن در مدت کوتاهی به بقیه کشورهای جهان خواهد رسید.
خودروی الکتریکی اسمارت فوریز دارای دو گنبد در پشت صندلی است که برای افزایش ایمنی راننده و مسافر به کار می‌رود و با رنگ سفید متالیک و مقادیر رنگ متضاد سبز تزئین می‌شود. در فضای داخلی، بلندگو‌های صوتی به طور منظم در دیواره عقب جاسازی شده‌اند تا این خودروی مفهومی را کمی جذاب‌تر از مدل‌های معمولی اسمارت نشان دهند.

مدل برقی و مفهومی اسمارت فوریز به زودی در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۸ به نمایش عمومی در می‌آید که از ۱۰ مهر ماه آغاز خواهد شد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک