به گزارش ایران پلاک - نیسان به دلیل خطر احتمالی آتش سوزی برای بیش از ۲۱۵ هزار دستگاه از خودروهای خود در ایالات متحده فراخوان صادر کرده است.
طبق گفته این خودروساز ژاپنی احتمال دارد واشر پمپ ترمز ABS آسیب ببیند و باعث بروز نشتی شود. در صورت بروز این مشکل، سیال ترمز می تواند به راحتی وارد مدار الکترونیکی شود و باعث ایجاد اختلال در کارکرد سیستم شود. اگر رانندگان چراغ اخطار ABS را نادیده بگیرند، احتمال دارد نشتی مایع ترمز به اتصالی الکتریکی منجر شود و خطر بالقوه آتش سوزی وجود دارد.
مدل هایی که احتمال وقوع این نقص فنی در آنها وجود دارد عبارتند از نیسان مورانو مدل های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، نیسان ماکسیما مدل های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، نیسان پت فایندر مدل های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ و اینفینیتی QX۶۰ مدل ۲۰۱۷. در مجموع دقیقا ۲۱۵.۱۲۴ دستگاه از محصولات نیسان هستند که احتمال بروز این مشکل در آنها وجود دارد.
نیسان باور دارد که حدود ۵۶ درصد از خودروهایی که در حال فراخوان هستند، واشر پمپ ABS آنها معیوب است. نیسان به مالکین این خودروها هشدار داده است که اگر چراغ اخطار ABS به مدت بیش از ۱۰ ثانیه پس از روشن کردن موتور همچنان روشن بماند با خودروهای خود رانندگی نکنند.
نیسان به زودی درباره این مشکل به مالکین این خودروها اطلاع خواهد داد و بازدید واشرهای معیوب ماه بعد آغاز خواهد شد. قرار است این فراخوان در ۱۵ اکتبر آغاز شود و تمام تعمیرات مربوط به آن به صورت رایگان انجام می شود.
نیسان از ماه فوریه در حال بررسی مشکل چراغ اخطار ABS در خودروهای خود بوده است و در پایان ماه آگوست مسئولیت این فراخوان را به عهده گرفت.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک