به گزارش ایران پلاک - برای بزرگترین مدل های ولوو مشکل کمبود انتخاب موتور وجود ندارد و اکنون یک موتور دیگر که قویترین موتور عادی ولوو است به جمع موتورهای آنها اضافه شده است.
اکنون مدل های S۹۰، V۹۰ و XC۹۰ را می توان در بازار انگلیس با موتور T۵ سفارش داد. این موتور بر اساس همان پیشرانه ۲.۰ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ شکل گرفته است که مبنایی برای پیدایش موتور T۸ توئین توربوی هایبرید است، ولی از پشتیبانی موتور الکتریکی بی بهره است. این موتور ۲۵۰ اسب بخار قدرت دارد که از تمام نسخه های ارزان تر این موتور و از تمام موتورهای دیزلی ولوو قویتر است. البته گشتاور این موتور که ۳۵۰ نیوتن متر است از موتورهای دیزل بیشتر نیست.
شتاب صفر تا صد ولوو S۹۰ سدان با این موتور ۶.۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۲۵ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. شتاب صفر تا صد V۹۰ T۵ نیز ۷.۰ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. شتاب صفر تا صد ولوو V۹۰ کراس کانتری با موتور T۵ جدید ۷.۴ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن ۷.۳۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. شتاب ولوو XC۹۰ با موتور T۵ جدید ۷.۹ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن ۷.۸۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.
جان ویکفیلد، مدیر عامل ولوو در انگلیس گفت:
« موتور بنزینی T۵ یک گزینه عالی است که به طیف مدل های S۹۰، V۹۰ و XC۹۰ اضافه می شود. این موتور پیشرفته دامنه انتخاب مشتریان ما را افزایش می دهد و عملکرد قوی همراه با مصرف سوخت عالی و کارکردی نرم و روان ارائه می دهد. ما اطمینان داریم که این موتور با استقبال عظیم مصرف کنندگان شخصی و تجاری مواجه خواهد شد. »
دامنه قیمت مدل های مجهز به موتور T۵ از ۴۱.۱۲۰ پوند برای S۹۰ T۵ R-Design شروع شده و به ۵۹.۲۳۵ پوند برای مدل XC۹۰ T۵ Inscription Pro ختم می شود. مشتریان بازار امریکا از همین موتور در S۹۰ سدان، V۹۰ کراس کانتری و XC۹۰ بهره مند می شوند که در جایگاهی پایینتر از مدل قویتر T۶ قرار می گیرد. دامنه قیمت مدل های مجهز به این موتور در بازار امریکا از ۴۸.۱۰۰ دلار برای مدل دیفرانسیل جلوی S۹۰ T۵ Momentum شروع شده و به ۵۶.۹۵۰ دلار برای مدل XC۹۰ T۵ R-Design با سیستم ۴ چرخ محرک ختم می شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک