به گزارش ایران پلاک - اگر هم اکنون به طیف مدل های سری ۵ بی ام و نگاه کنید، متوجه خواهید شد که فاصله زیادی از نظر قدرت بین M۵۵۰i xDrive و مدل غیر کامپتیشن M۵ وجود دارد. M۵۵۰i که قویترین مدل سری ۵ بعد از M۵ است ۴۵۵ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند در حالی که M۵ در نسخه استاندارد ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. اما ظاهرا طبق شایعات، بی ام و سال آینده به این موضوع رسیدگی خواهد کرد زیرا احتمالا مدل بعدی M۵۵۰i از همان موتور ۴.۴ لیتری توئین توربو V۸ نصب شده در M۸۵۰i با مشخصات فنی یکسان برخوردار خواهد شد.
منابع آگاه نزدیک به شهر مونیخ به سایت BMWBLOG گفته اند که احتمالا M۵۵۰i از موتور جدید سری ۸ با کد N۶۳ برخوردار می شود که قدرت آن را به ۵۲۳ اسب بخار می رساند. در این گزارش اشاره ای به مقدار گشتاور نشده است اما جهت یادآوری باید ذکر کنیم که موتور سری ۸ جدید ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. مسلما با قدرت و گشتاور اضافی، M۵۵۰i سریعتر از مدل فعلی خواهد بود که شتاب ۰ تا ۶۰ مایل آن ۳.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن که به صورت الکترونیکی محدود شده ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.
جالب اینجاست که در این گزارش غیر رسمی ذکر شده است که سرانجام تمام مدل های ۵۰i بی ام و از موتور N۶۳ برخوردار خواهند شد و X۵ xDrive۵۰i همراه با مدل های X۶ و X۷ با پسوند M۵۰i نام گذاری می شوند و قدرت تمام آنها تا ۵۲۳ اسب بخار ارتقا می یابد. بنابراین مشتریانی که برای خرید مدل جدید X۵ xDrive۵۰i عجله ندارند، بهتر است مدتی صبر کنند تا X۵ xDrive M۵۰i معرفی شود. به احتمال زیاد معرفی این خودرو تا پایان سال بعد هنگامی که پیش بینی می شود M۵۵۰i با موتور جدید نیز وارد بازار شود طول می کشد.
اخیرا بی ام و در اروپا در تولید M۵۵۰i با مشکلاتی روبرو شده است زیرا باید اصلاحاتی در این خودرو ایجاد کند تا با قوانین جدید چرخه اروپایی WLTP برای سنجش مصرف سوخت و آلایندگی خودروها مطابقت داشته باشد. با مراجعه به وبسایت بی ام و متوجه می شویم که M۵۵۰i در فهرست مدل های قابل سفارش نیست و فقط M۵۵۰d با موتور دیزلی در فهرست وجود دارد. برای مطابقت سدان متوسط بنزینی M۵۵۰i با قوانین جدید اروپا، مهندسان باید فیلتر جذب ذرات ریز Otto برای این خودرو نصب کنند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک