به گزارش ایران پلاک - جنگجوی لکسوس در کلاس SUVهای کوچک لوکس UX نام دارد که با خودروهایی مانند مرسدس GLA، بی ام و X۱ و آئودی Q۳ رقابت می کند. لکسوس UX۲۰۰ در ماه دسامبر وارد نمایندگی های لکسوس در سرتاسر ایالات متحده می شود و قیمت آن بدون احتساب ۱۰۲۵ دلار کرایه حمل ۳۲ هزار دلار است.
یک ماه پس از آن مدل هایبرید UX ۲۵۰h با پیشرانه هایبرید، قدرت بیشتر، مصرف سوخت کمتر، سیستم انتقال قدرت ۴ چرخ محرک و ۲ هزار دلار قیمت بیشتر وارد بازار امریکا می شود.
لکسوس UX۲۰۰ مدل ۲۰۱۹ از یک موتور جدید ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی نیرو می گیرد که ۱۶۹ اسب بخار قدرت و ۲۰۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و انتقال این قدرت به چرخ های جلو توسط گیربکس ضریب پیوسته CVT انجام می شود. لکسوس UX ۲۵۰h با سیستم انتقال قدرت ۴ چرخ محرک از یک پیشرانه هایبرید نیرو می گیرد که شامل یک موتور ۲.۰ لیتری ۴ سیلندر بنزینی و دو موتور ژنراتور الکتریکی کمکی هم محور که مجموعا ۱۷۵ اسب بخار قدرت تولید می کنند است.
سیستم انتقال قدرت ۴ چرخ محرک این خودرو از یک موتور ژنراتور الکتریکی مجزا با قدرت ۷ اسب بخار استفاده می کند که درون دیفرانسیل عقب جاسازی شده است. برای دستیابی به چسبندگی بهینه، توزیع قدرت بین محورهای جلو و عقب به صورت خودکار توسط سیستم کنترل پایداری اصلاح می شود.
هر دو مدل از ۱۲ رنگ بدنه برخوردار هستند که دو عدد از این رنگ ها فقط مخصوص نسخه های F-Sport هستند و می توان آنها را همراه با پکیج F اسپرت سفارش داد که شامل سپرها و جلوپنجره منحصر به فرد، چراغ های مه شکن LED با قاب بزرگ و طرح L شکل کرومی، لامپ های متحرک هنگام دور زدن و رینگ های آلیاژی ۱۸ اینچی با ۵ عدد پره دوگانه است.
داخل کابین، مدل F اسپرت مجهز به صندلی های اسپرت جلو، غربیلک فرمان با پوشش چرمی سوراخدار و شیفترهای تعویض دنده، پدال های آلومینیومی، تکیه گاه پا، صفحات ضد سایش برای رکاب های جانبی، صفحه نمایش ۸ اینچی رنگی فیلم نازک ترانزیستور (به جای صفحه نمایش ۷ اینچی در مدل های معمولی) و یک حلقه متحرک در صفحه پشت آمپر دیجیتال به سبک لکسوس LFA است. ضمنا لکسوس می گوید که می توان با استفاده از سیستم کنترل صوت فعال تجربه رانندگی با مدل های F اسپرت را ارتقا داد زیرا این سیستم صدای تعویض دنده ها را تقلید می کند تا صدای یک گیربکس اتوماتیک معمولی را شبیه سازی کند.
تمام مدل های UX به صورت استاندارد مجهز به اپلیکیشن اپل کار پلی، سیستم صوتی با ۶ بلندگو و نمایشگر Head-Up هستند و سیستم صوتی ارتقا یافته با ۸ بلندگو و صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی همراه با سیستم ناوبری لکسوس جزو امکانات سفارشی هستند.
مجموعه امکانات ایمنی فعال Lexus Safety System+ ۲.۰ در تمام مدل ها به صورت استاندارد وجود دارد که امکانات آن عبارتند از ۸ کیسه هوا (شامل کیسه هوا برای زانوی راننده و سرنشین کناری)، چراغ های نور بالای هوشمند، سیستم شناسایی علائم ترافیکی، سیستم اخطار خروج از لاین با اصلاح موقعیت فرمان، سیستم کمکی حفظ حرکت خودرو بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی فعال در تمام سرعت ها و سیستم اخطار و پیشگیری از تصادف از جلو با قابلیت شناسایی عابرین پیاده.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک