به گزارش ایران پلاک - بعد از چندین ماه عکس های جاسوسی، حدس و گمان و رکوردشکنی در پیست نوربرگ رینگ، سرانجام لامبورگینی در گردهمایی پبل بیچ در کالیفرنیا از اونتادور SVJ رونمایی کرد. SVJ یک نسخه قدرتمند از اونتادور SV با قدرت بیشتر و سیستم آیرودینامیک فعال است. لامبورگینی از نسخه ویژه SVJ با نام SVJ ۶۳ در پنل بیچ رونمایی کرد که به مناسبت گرامیداشت سال تاسیس شرکت لامبورگینی یعنی سال ۱۹۶۳ ساخته شده است.
موتور ۱۲ سیلندر اونتادور SVJ قویترین موتور ۱۲ سیلندری است که تا به حال توسط این خودروساز ایتالیایی تولید شده است زیرا ۷۷۰ اسب بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۲.۸ ثانیه و صفر تا ۲۰۰ کیلومتر آن ۸.۶ ثانیه است. اونتادور SVJ می تواند تا ۳۵۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و برای توقف کامل از سرعت ۱۰۰ کیلومتر تنها به ۳۰ متر مسافت نیاز دارد. این خودرو مجهز به سیستم LRS (سیستم فرمان پذیری چرخ های عقب) و تایرهای جدید پیرلی پی زیرو کورسا است که مخصوص اونتادور SVJ طراحی شده اند. وزن خشک اونتادور SVJ تنها ۱۵۲۵ کیلوگرم است و مهندسان لامبورگینی موفق شدند علاوه بر اینکه نیروی مقاومت هوا را تا ۱ درصد کاهش دهند، نیروی دانفورس (نیروی عمودی رو به پایین) این خودرو را تا ۴۰ درصد افزایش دهند.
البته اونتادور SVJ فقط در قدرت بالا خلاصه نمی شود. این سوپر اسپرت جدید از دومین نسل سیستم آیرودینامیک فعال لامبورگینی که ALA ۲.۰ نامیده می شود برخوردار است. این سیستم می تواند نیروی آیرودینامیک را تغییر دهد تا در شرایط مختلف رانندگی نیروی دانفورس بالا یا نیروی درگ (مقاومت در برابر عبور جریان هوا) پایین تولید شود. این سیستم که از تعدادی فلپ (دریچه) تشکیل شده است می تواند در کمتر از ۵۰۰ میلی ثانیه فعال شود. وقتی این سیستم در قسمت جلوی خودرو غیرفعال باشد فلپ ها بسته هستند که به تولید نیروی دانفورس کمک می کند. وقتی این سیستم فعال باشد فلپ ها باز می شوند، نیروی درگ کاهش می یابد و شرایط بهینه ای برای دستیابی به بهترین شتاب و حداکثر سرعت ممکن فراهم می شود.
این موضوع در مورد قسمت عقب نیز صدق می کند. وقتی سیستم ALA غیرفعال باشد فلپ های عقب بسته هستند و بال عقب می تواند بیشتر شبیه یک بال ثابت معمولی عمل کند. وقتی سیستم ALA فعال باشد فلپ ها باز می شوند تا نیروی درگ در سرعت های بالا افزایش یابد. علاوه بر این، قسمت عقب این خودرو از یک کانال درونی برخوردار است که جریان هوا را به صورت جداگانه بین سمت چپ و راست باله عقب تقسیم کند. بسته به جهت پیچ مسیر، می توان سیستم ALA را در سمت راست یا چپ باله عقب فعال کرد تا در صورت لزوم نیروی دانفورس و چسبندگی خودرو افزایش یابد و زاویه فرمان برای طی کردن پیچ کمتر شده و هندلینگ خودرو بهبود می یابد.
هنگامی که فروش اونتادور SVJ در اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز شود قیمت پایه آن ۵۱۷.۷۰۰ دلار خواهد بود که مجهز به اپلیکیشن اپل کار پلی نیز هست. لامبورگینی تنها ۹۶۳ دستگاه اونتادور SVJ تولید خواهد کرد که ۶۳ دستگاه از آنها جزو نسخه های ویژه SVJ ۶۳ هستند که به مناسبت بزرگداشت سال تاسیس لامبورگینی تولید می شوند.


منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک