به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو, در اواخر دهه نود میلادی شرکت اپل اقدام تولید iMac G3 نمود. یک کامپیوتر با صفحه تمام رنگی رومیزی که به واسطه استفاده ساده، کاربرپسند بودن و اتصال سریع به اینترنت خیلی زود از محبوبیت بالایی بین مشتریان برخوردار شد. iMac G3 توانست اپل را از تلاطم های اقتصادی سال های آینده حفظ کرده و پایه ای برای تولید محصولات موفقی مانند آیپد و آیفون باشد. اکنون، ۲۰ سال پس از iMac G3 اپل قصد دارد وارد صنعت خودروسازی شود. هرچند به طور رسمی در این زمینه صحبتی به میان نیامده است اما شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد اپل در حال ساخت یک خودروی تمام الکتریکی با قابلیت های پیشرفته خودرانی است.
این یک چشم انداز هیجان انگیز خواهد بود. محصول مذکور به واقع توان عوض کردن قوانین بازی را دارد؛ به ویژه آنکه توسط شرکتی مانند اپل به بازار عرضه شود. مانند سایر انواع محصولات این شرکت اپل iCar نیز می‌تواند استانداردهای جدید در حوزه خود خلق کند که بقیه رقبا مجبور به پذیرش آن شوند. یا در روی دیگر سکه این پروژه می‌تواند یک شکست تراژیک بوده و هرگز به بازار راه پیدا نکند.
با این وجود داستانی که پشت تئوری اپل iCar قرار دارد معجونی از رقابت بین شرکت های بزرگ، پژوهش های مخفیانه و فناوری های دگرگون کننده جهان می‌باشد. ما در اینجا قصد داریم تمام شایعاتی و تفاسیری را که درباره این محصول اسرارآمیز در فضای مجازی منتشر شده را با هم بررسی کنیم.
آغاز داستان
شهرت شرکت اپل به علت توانایی شگفت انگیز این شرکت در توسعه محصولاتی است که خیلی سریع تبدیل به پرچمدار عرصه خود می‌شوند. پس از عرضه نخستین آیفون در اواخر دهه ۲۰۰۰ این شرکت هر ۱۴ ماه یک بار نسخه جدیدی از این گجت را روانه بازار کرده و پس از آن تلاش کرده است فرصت های دیگر را نیز تجربه کند.
در سال ۲۰۱۳ نیویورک تایمز در مقاله ای به علاقه بنیانگذار فقید اپل، استیو جابز نسبت به ایجاد ظرفیتی بین خودروسازان دیترویتی اشاره کرد. چندی بعد این احساس توسط میکی درکسلر، عضو هیئت مدیره اپل نیز بازگو شد و در مصاحبه ای گفت : « به صنعت خودروی آمریکا نگاه کنید. بیشتر به یک تراژدی می‌ماند. چه کسی این خودروها را طراحی کرده است؟ رویای استیو پیش از مرگش طراحی iCar بود. »
بعدها نیز مقامات مختلف این شرکت به طریقی از علاقه خود و شرکت به طراحی یک خودرو صحبت کردند و در برخی مواقع درباره ساخت نمونه های اولیه نیز شایعاتی منتشر می‌شد. بنابراین چیزی که مشخص است علاقه اپل بالاخره این شرکت را به سمت تولید خودرو سوق خواهد داد. اما سوال اینجاست که این اتفاق چه زمانی می‌افتد ؟
قوت گرفتن شایعات
در فوریه سال ۲۰۱۵ چند تصویر جاسوسی از تعدادی مینی ون دوج کاروان انتشار یافت که بر روی آنها تجهیزاتی از جمله دوربین نصب شده بود. از آنجا که این دوربین ها مجهز به نشان اپل بودند این شایعه منتشر شد که غول فناوری در حال آزمایش یک فناوری جدید است اما این شرکت با وجود اذعان به این موضوع گفت این فناوری مربوط به تهیه نقشه است نه فناوری خودران.
البته برای توسعه فناوری خودرانی نقشه دقیقی هم لازم است اما بزرگ ترین ادعا در این خصوص را وال استریت ژورنال مطرح کرده است که بر این اساس اپل در ساختمانی با چند صد کارمند در پروژه ای تحت عنوان تیتان به طور محرمانه مشغول ساخت یک نمونه از وسیله نقلیه است. چند ماه بعد این نشریه در دومین گزارش خود مدعی شد شدت فعالیت های اپل دو برابر شده و قصد دارد اولین خودروی خود را تا سال ۲۰۱۹ روانه بازار کند.
در سال های اخیر شایعات زیادی در خصوص جلسات اپل با شرکت های تولید کننده ایستگاه های شارژ خودروهای برقی منتشر شده و اپل هرگز این شایعات را رد نکرده و حتی تیم کوک مدیرعامل فعلی این شرکت در مصاحبه ای بدون اشاره به برنامه های شرکت متبوعش در صنعت خودرو گفته بود در سال های آینده صنعت اتومبیل های برقی خودران توسعه شگرفی خواهد داشت و برای این امر به یک رابط کاربری جدید نیاز است.
تیم خودروساز اپل
مطابق گزارش وال استریت ژورنال، استفان زادسکی معاون طراحی محصولات اپل به عنوان سرپرست پروژه تیتان انتخاب شده است. زادسکی یکی از مهره های تاثیرگذار در خلق محصولاتی چون آیفون و آیپاد بوده و بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت در این شرکت را دارد. وی پیش از پیوستن به اپل یکی از مهندسان شرکت فورد بود. وال استریت ژورنال امسال در گزارشی نوشته بود زادسکی به دلایل شخصی اپل را ترک می‌کند اما بعدها شایعات دلیل این جدایی را انتصاب وی به عنوان سرپرست پروژه تیتان عنوان کردند.
گفته می‌شود تیم کوک نزدیک به ۱۰۰۰ کارمند را برای پروژه تیتان استخدام کرده است که بسیاری از آنها از نخبگان شرکت های معتبر اتومبیل سازی مانند تسلا، فورد، جنرال موتورز و مرسدس بنز و شرکت های فناوری مانند گوگل بوده و در رشته های طراحی خودرو، فناوری باتری، وسایل خودران و رباتیک تبحر دارند.
این شکارهای اپل از رقبا به قدری فراگیر شد که الون ماسک مدیر عامل تسلا مجبور به سخن گفتن شده و مصاحبه ای با بی بی سی فعالیت اپل در زمینه تولید خودروی الکتریکی را یک راز آشکار عنوان کرد و گفت : « بسیار دشوار است که شما موضوعی را که برای آن هزار مهندس استخدام کرده اید را پنهان کنید. »
اما در این بین اپل شرکایی نیز برای توسعه iCar داشته است. یکی از این شرکا خود شرکت تسلا بوده است و پیش از اینکه اپل اقدام به جذب نیروهای این شرکت نماید؛ مدیر منابع انسانی خود آدریان پریکا را برای دیدار و گفتگو با الون ماسک به تسلا فرستاده بود. ماسک این دیدار را تایید کرده اما حرفی از چرایی به نتیجه نرسیدن آن نزده است. دیگر شریکی که اپل برای توسعه خودروی الکتریکی خود روی آن حساب می‌کند بی ام و است که پلتفرم i3 این شرک برای توسعه محصول آینده اپل بسیار ایده آل به نظر می‌رسد.
و اما در آینده …
اپل در سال جاری ۱۰ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه اختصاص داده است. بودجه ای که ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و بسیاری از تحلیل گران را به این باور رسانده که یک اتفاق بزرگ در اپل در شرف وقوع است.
با این حال نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده است که این احتمال هم وجود دارد که اپل تلاش های خود برای تولید یک خودروی تمام الکتریکی و خودران را کاهش دهد و دلیل این امر را قطع همکاری عده ای از کارمندانی که برای این موضوع استخدام شده بودند عنوان کرده است.
این گزارش با مقاله دیگری از بلومبرگ همزمان شده است که در آن بر اولویت پروژه تیتان در تمرکز بر توسعه فناوری خودران به جای الزاما تولید یک خودرو تاکید شده که در این صورت می‌توان گفت هنوز فعالیت اپل در صنعت خودرو کاملا متوقف نشده است.
منبع : topspeed
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک