به گزارش ایران پلاک - اونتادور S یک نسخه قویتر از اونتادور معمولی است که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. رونمایی رسمی این خودرو در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه خودروی ژنو رخ داد. این خودرو از تغییرات ظاهری و اصلاحات فنی برخوردار شده است. قدرت موتور ۶.۵ لیتری V۱۲ این خودرو با انجام تغییراتی از ۷۰۰ به ۷۴۰ اسب بخار افزایش یافته ولی گشتاور آن همچنان ۶۹۰ نیوتن متر است. اونتادور S از سیستم فرمان پذیری ۴ چرخ و سیستم ۴ چرخ محرک دائمی برخوردار شده است و سیستم تعلیق آن اندکی بهبود یافته است. طراحی قسمت جلوی اونتادور S تغییر کرد و به یک اسپلیتر بزرگتر در جلو و دو کانال ورودی هوای جدید در سپر جلو مجهز شده است. در قسمت عقب نیز یک دیفیوزر سیاه رنگ جدید نصب شده است. نیروی دانفورسی که اونتادور S تولید می کند ۱۳۰ درصد بیشتر از اونتادور معمولی است. یک مدل رودستر از اونتادور S نیز تولید شد که ۵۰ کیلوگرم سنگینتر از مدل کوپه است.
لامبورگینی اوراکان به عنوان جانشین گالاردو در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد. این خودرو در همان سال از سوی نشریه Top Gear سوپر اسپرت برتر سال لقب گرفت. لامبورگینی اوراکان تاکنون در سه نسخه تولید شده است که تمام آنها از موتور ۵.۲ لیتری V۱۰ تنفس طبیعی نیرو می گیرند ولی قدرت های آنها متفاوت است. مدل LP۶۱۰-۴ که مدل معمولی اوراکان است ۶۱۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گشتاور دارد و مجهز به سیستم انتقال قدرت ۴ چرخ محرک است. مدل LP۵۸۰-۲ بیشتر مخصوص دریفت ساخته شده است و همانطور که از نامش پیداست ۵۸۰ اسب بخار قدرت دارد و مجهز به سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب است. گشتاور این مدل ۵۴۰ نیوتن متر است. LP۶۴۰-۴ پرفورمنته قویترین مدل اوراکان است که ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این مدل مخصوص رانندگی در پیست ساخته شده و هندلینگ آن از تمام مدل های اوراکان بهتر است. مانند اونتادور، اوراکان نیز به صورت رودستر تولید شده است.
در این فیلم شاهد دریفت زیبای اونتادور S و اوراکان LP۶۱۰-۴ در برف هستیم. شاید دریفت در زمین پوشیده از برف برای سوپر اسپرت ها بیگانه باشد ولی این دو خودرو سیستم های ۴ چرخ محرک پیشرفته ای دارند که به کمک آن کنترل آنها در برف امکان پذیر است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک