به گزارش ایران پلاک - امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی به همراه محصولات جدید خود پیشرانه‌های مختلفی عرضه می‌کنند و شرکت خودروسازی "بی ام و" هم می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده خودرو در جهان باشد که تمامی محصولات خود را با پیشرانه‌های متنوع به مشتریان عرضه می‌کند. اما همیشه این سوال بوجود می‌آید که یک خودرو با کدام پیشرانه می‌تواند عملکردی بهتری داشته باشد، به همین منظور در ادامه فیلمی از "بی ام و سری ۷" و مقایسه آن در مدل‌های مختلف ۷۴۰i، مدل هیبریدی ۷۴۰e و همچنین در مدل دیزلی ۷۴۰d آماده شده است که می‌توانید در انتهای مقاله شاهد آن باشید.
قبل از تماشای ویدیو بد نیست بدانید که نسخه ۷۴۰i به یک موتور ۳ لیتری بنزینی توربوشارژر مجهز شده است که می‌تواند خروجی قدرت ۳۲۶ اسب بخاری و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متری داشته باشد و به گفته کارخانه شتاب صفر تا صد ۵.۵ ثانیه به ثبت برساند.
علاوه بر این، نسخه دیزلی ۷۴۰d هم یک موتور ۳ لیتری توربوشارژر دیزلی دارد که خروجی قدرت آن به ۳۲۰ نیوتن متر رسیده و می‌تواند خروجی گشتاور ۶۸۰ نیوتن متری داشته باشد که با هدایت این نیرو به سمت چرخ‌ها، حداقل شتاب صفر تا صد ۵.۲ ثانیه طبق ادعای شرکت سازنده بدست خواهد آمد.
در آخر هم به مدل هیبریدی ۷۴۰e خواهیم رسید که به یک موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی ۲ لیتری توربوشارژر مجهز شده و می‌تواند خروجی قدرت ۳۲۶ اسب بخاری به همراه گشتاور ۵۰۰ نیوتن متری داشته باشد که این مدل هم طبق ادعای شرکت سازنده می‌تواند شتاب صفر تا صد ۵.۵ ثانیه داشته باشد، اما در عمل می‌توانید شاهد عملکرد آن در فیلم زیر باشید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک