امروز که وزیر صنعت، معدن و تجارت برای افتتاح و بازدید از برخی پروژه هابه استان سمنان سفر کرده بود، لحظاتی پیش وارد خودروسازی فردا شد و از خط تولید ام جی RX۵ در این کارخانه دیدن کرد.

خودروسازی فردا به عنوان یکی از شرکای ام جی و سایک در ایران شناخته می شود که از ابتدای سال جاری، بحث مشارکت آن با این خودروسازی چینی به مرحله عمل نزدیک شد. این شرکت که با تجهیز شوروم مرکزی خود در خیابان شریعتی و قرار دادن محصولات جدید ام جی در آن، چند وقتی به صدر خبرها آمد با سیاست چراغ خاموش مراحل توسعه خود را پیش می برد.
حال ام جی که خط تولید آذویکو را در تبریز دارد، با همکاری خودروسازی فردا تولید ام جی RX۵ را به صورت SKD در سمنان آغاز کرده است. تصاویر اولیه از خط تولید نشان می دهد که گویا تولید آزمایشی این کراس اوور چینی در ایران آغاز شده و تا حد زیادی حواشی های گذشته برای خودروسازی فردا و ام جی از بین رفته است. چندی پیش خودروهای حاضر در شوروم مرکزی خودروسازی فردا به شوروم های آذویکو منتقل شد. همین امر این احتمال را ایجاد کرد که شاید گروه گرامی و خودروسازی فردا منصرف از تولید محصولات ام جی در سمنان شده اند و گروه سایک نیز محصولات جدید خود را به خط تولید آذویکو می برد.
اما حال شاهد هستیم که در دوره آغاز تحریم های صنعت خودرو و خروج آمریکا از برجام، خودروسازی فردا با مدتی تجربه در مونتاژ قراردادی خودروهای داخلی، به سراغ محصولات مستقل خود رفته و ام جی را به عنوان شریک تجاری جدید خود انتخاب کرده است. آن طور که مشخص است ام جی RX۵ اولین محصول تولیدی این شرکت خواهد بود و احتمالا تا چند وقت دیگر عرضه این خودروها به بازار آغاز می شود. احتمال دارد که خودروهایی چون ام جی۳، ZS و ام جی ۶ نیز در آینده نزدیک در این خودروسازی تولید شوند.

گویا سیاست های خودروسازی فردا و یا بهتر بگوییم خودروسازی ام جی فردا بر این بوده تا کمترین حواشی خبری را داشته باشند. زیرا در بحث بازدید وزیر صنعت از خط تولید این شرکت در استان سمنان، مراسم خبری رسمی و گسترده ای جهت پوشش این رویداد از جانب شرکت در نظر گرفته نشده و آغاز تولید ام جی RX۵ هم مانند سایر فعالیت های این خودروساز خصوصی بدون سر و صدا بوده است.
لازم به ذکر است تصاویر خط تولید از صفحات شبکه های اجتماعی به دست آمده که گویا برای قبل از ورود وزیر به خط تولید است.

منبع: اسب بخار
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک