به گزارش ایران پلاک - سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران توافقنامه همکاری با شرکت آواس گروپ استرالیا برای تولید موتور­سیکلت و خودروی برقی امضا کرد.
براساس این توافقنامه، طرف استرالیایی متعهد شد تا علاوه بر انتقال فناوری، ‌نسبت به سرمایه‌­گذاری صد میلیون یورویی در زمینه ساخت خودروی الکتریکی، موتورسیکلت برقی و نیز سایر وسائل نقلیه برقی با همکاری ایدرو اقدام کند. گروه آواس استرالیا، کشور ایران را به عنوان مرکز منطقه‌ای غرب آسیا، آسیای مرکزی و روسیه برای ساخت و صادرات انواع خودروی برقی انتخاب کرده است.
سید علی عراقچی، مدیر امور بین‌الملل ایدرو با اشاره به نقش توسعه‌ای این سازمان اظهار داشت:

آواس گروپ متعهد به ایجاد مرکز تحقیق و توسعه در ایران شده است و همکاری‌های این گروه در سایر شرکت‌های منطقه با نظارت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران انجام خواهد شد.

آواس گروپ استرالیا به طور عمده در زمینه‌ی تحقیق و توسعه، ‌تولید و فروش باتری‌های شارژی، ‌خودروهای الکتریکی و تولیدات مرتبط با وسایل نقلیه برقی فعالیت می‌کند. هدف این گروه، ارائه انواع خودروی برقی با قیمت مناسب و فناوری روزآمد است. این توافقنامه را بهزاد اعتمادی معاون حمل‌و‌نقل و سید علی عراقچی، مدیر امور بین‌­الملل ایدرو به نمایندگی از طرف ایرانی و کریس کاکس مدیر بازرگانی آواس گروپ استرالیا امضا کرده‌اند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک