به گزارش ایران پلاک - قیمت ساندرو استپ وی ۹ میلیون تومان افزایش داشته و از ۱۰۱ به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است. زمانی که قیمت ساندرو استپ وی به مرز ۱۰۰ میلیون تومان در بازار آزاد رسید، این افزایش قیمت باعث تعجب همگان شد. در کمتر از یک هفته پیش تاکنون قیمت های خودروهای تولید داخلی افزایش مجدد داشته است. ظاهرا افزیش سریع قیمت ها نمی خواهد متوقف شود و همچنان قیمت خودروهای تولید داخل در حال افزایش است. این افزایش قطعا باعث تزلزل پایه های این صنعت خواهد شد.
مزدا ۳ تیپ ۴ با افزایش ۱۶ میلیونی از ۲۳۴ میلیون به ۲۵۰ میلیون رسیده است. پژو ۲۰۰۸ از ۱۹۰ به ۲۰۲ میلیون و سراتو سایپا ۱۶۸ میلیونی به نزدیک ۱۸۰ میلیون رسیده و هر دو خودروی پژو ۲۰۰۸ و سراتو سایپا افزایش ۱۲ میلیونی را تجربه کرده اند.

قیمت خودروی هایماS۷ با افزایش ۱۴ میلیونی از ۱۶۹ به ۱۸۳ میلیون رسیده است. قیمت هایماS۵ نیز از ۱۴۴ میلیون به نزدیک ۱۵۹ میلیون رسیده و افزایش تقریبی ۱۵ میلیون تومانی داشته است. ولی خودروهای تندر۹۰، تندر۹۰ پلاس اتومات، پژو۲۰۶ تیپ ۲،پژو۲۰۶ تیپ ۵، پژو۴۰۵ SLX، پراید ۱۱۱، پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ بین ۳ تا ۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشته اند، در بین این خودروها تندر ۹۰ در کمتر از یک هفته حدود ۷ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.
علی رغم بررسی های زیاد مدیران و کارشناسان این صنعت، اما قیمت جدید خودروهای داخلی توسط خودروسازان اعلام نشده و شورای رقابت خبر داده است که افزایش مجدد قیمت خودروهای داخلی در راه است.
با توجه به پیش بینی افزایش قیمت کارخانه بوسیله خودروسازان، باید منتظر شوک در بازار خودروهای داخلی باشیم. هر روزی که میگذرد با افزایش قیمت خودرو تولید داخل در بازار مواجه هستیم، باید دید تا چه زمانی این روند ادامه خواهد داشت.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک