به گزارش ایران پلاک - جدیدترین آمارها نشان می دهند که خریداران خودروها دیگر کمتر به مواردی همچون اسب بخار و گشتاور اهمیت می دهند. بر اساس آماری که Morning Consult منتشر کرده است ۶۰ درصد خریداران بیشتر به نقد و بررسی خودروها اهمیت می دهند و این بررسی ها می توانند یک خریدار را از خرید یک برند منصرف کنند.
نظرسنجی انجام شده توسط این موسسه نشان می دهد که ایمنی نیز برای ۲۰۲۲ نفر شرکت کننده نیز دارای اهمیت بالایی برخوردار است. از این تعداد ۵۸ درصد گفته اند که اگر خودرویی ایمنی کافی در مقایسه با سایر رقبا نداشته باشد آن خودرو را خریداری نخواهند کرد. ۴۸ درصد نیز عنوان کرده اند که جاداری خودرو برایشان اهمیت دارد و اگر خودرویی فضای کمی داشته باشد به سمت آن نخواهند رفت.
جالب است که زیبایی ظاهری و مصرف سوخت چندان برای شرکت کنندگان در این نظر سنجی اهمیت نداشته است و تنها ۴۴ درصد گفته اند که بر اساس مصرف سوخت خودرو تصمیم گیری خواهند کرد. ۳۱ درصد نیز عنوان کرده اند که جذابیت ظاهری یک خودرو در تصمیمشان برای خرید خودرو تاثیر گذار است. این آمار همانطور که می بینید بسیار جالب توجه و مهم است.
آمار همچنین نشان می دهند که مشتریان تمایل خوبی به خودروهای خاص دارند و برای مثال تنها ۸ درصد گفته اند که حاضر نیستند یک خودروی هیبریدی بخرند. مساله‌ی بعدی کاهش وفاداری مشتریان به بندها است به طوری که تنها ۱۷ درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده اند که حاضر نیستند از برندی که قبلا نداشته اند خرید کنند.
نکات جالبی در این نظر سنجی نهفته است و نشان می دهند که چه موارد و فاکتورهایی برای خریداران اهمیت دارد. البته از سوی دیگر این نظر سنجی رده های بالاتر بازار و خودروهای گران قیمت را که اکثر خودروهای الکتریکی را نیز در بر می گیرند پوشش نداده است. در کل باید اینطور نتیجه گرفت که رتبه‌ی ایمنی و نقد و بررسی خودروها از اهمیت بالایی برای خریداران خودروها برخوردار است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک