به گزارش ایران پلاک - در فاصله چند روز مانده به رویداد هفته خودروی مونتری در پیبل بیچ کالیفرنیا، پینین‌فارینا تیزر جدیدی از ابرخودروی برقی PF۰ منتشر کرده است.
از سال ۲۰۱۵ که خانه طراحی پینین‌فارینا (Pininfarina) به تملک گروه خودروسازی هندی ماهیندرا در آمد، تغییرات زیادی در استراتژی آن ایجاد شد. در همین راستا این شرکت به پینین‌فارینا اتوموبیلی (Automobili Pininfarina) تغییر نام داد و به دنبال تولید خودروی اختصاصی خود است. بیش‌تر تمرکز پینین‌فارینا بر تولید خودروی الکتریکی خواهد بود و به زودی در رویداد هفته خودروی مونتری از ابرخودروی برقی PF۰ رونمایی خواهد کرد.
متاسفانه نمایش این ابرخودرو تنها برای مشتریان واقعی انجام می‌شود که قصد خرید هایپرکار ۲.۵ میلیون دلاری پینین‌فارینا PF۰ را داشته باشند. این شرکت تائید کرده است که مهمانان دارای دعوتنامه مدل کاملی از خودروی سوپراسپرت برقی خواهند دید که نمای ظاهری و فناوری‌های آن را به نمایش می‌گذارد.
طراحی ابرخودروی برقی پینین‌فارینا PF۰ الهام گرفته از مدل‌های نمادین پینین‌فارینا مانند سیسی‌تالیا ۲۰۲ مدل ۱۹۴۷، ۵۱۲S ماژولو مدل ۱۹۷۰ و خودروی مفهومی سینتسی مدل ۲۰۰۸ است. لوکا بورگونیو، مدیر طراحی پینین‌فارینا در مورد این ابرخودرو می‌گوید:

ما ابرخودروی جدیدی تعریف کرده‌ایم که در طراحی آن افراط نشده است؛ ما می‌خواهیم محصولی فوق‌العاده و با طراحی بسیار ساده تولید کنیم. هر گاه شما به خودروهای کلاسیک پینین‌فارینا نگاه می‌کنید، این ویژگی‌ها خودنمایی می‌کنند.
در حال حاضر پینین‌فارینا علاوه بر معرفی طراحی بیرونی خودروی برقی، اطلاعات اضافی در مورد فضای داخلی نیز ارائه می‌کند. این شرکت اخیرا تعداد کمی از تصاویر تیزر ابرخودروی برقی پینین‌فاریینا PF۰ منتشر کرده که نشان می‌دهد این مدل دارای یک فرمان جمع‌وجور و داشبورد دیجیتال کوچک است. در هر دو از نمایشگرهای دیجیتالی استفاده می‌شود که همه اطلاعات خودرو و داده‌های ناوبری را به راننده نشان می‌دهند. علاوه بر این از صفحه نمایش هدآپ در جلوی داشبورد بهره برده شده است که جایگزین کیلومترشمار معمولی خواهد شد.
در حالی که طراحی نهایی سوپراسپرت الکتریکی پینین‌فاریینا PF۰ همچنان مخفی باقی مانده است، اما این شرکت اطلاعات فنی کمی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. پینین‌فارینا می‌گوید که ابرخودروی PF۰ در زمانی کمتر از ۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و بیشینه سرعت آن بیش از ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. پینین‌فاریینا PF۰ همچنین از پنل‌های سبک فیبر کربن استفاده خواهد کرد که باعث می‌شود شعاع حرکتی به ۵۰۰ کیلومتر برسد.

ابرخودروی پینین‌فاریینا PF۰ به صورت دست‌ساز در ایتالیا ساخته خواهد شد و اولین مدل تولیدی آن برای سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. در نهایت این شرکت قصد دارد ۱۵۰ دستگاه خودروی سوپراسپرت برقی پینین‌فاریینا PF۰ در کارخانه کامبیانو ایتالیا تولید کند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک