به گزارش ایران پلاک - شرکت خودروسازی BMW به ۳۲۴,۰۰۰ مشتری اروپایی خود به علت آتش سوزی خودروها تماس گرفته است.
در طی ۷ ماه گذشته ( از ماه ژانویه تا جولای امسال) ۲۷ خودرو بی ام و در کره جنوبی و طی وقایع مختلفی آتش گرفتند. این رخداد با کاهش تعداد مشتریان این شرکت خودروسازی و همچنین شکایت ۱۳ نفر از مشتریان همراه بوده است. شکایت کننده گان بیان کردند که آنها از رانندگی مجدد با خودروهای خود ترس دارند !
این شرکت خودروسازی آلمانی از مشتریان خود در کره جنوبی عذرخواهی کرده و در حال حاضر تمرکز خود را بر تماس با خریداران اروپایی و حل کردن مشکل خودروی آنان گذاشته است.
رئیس بی ام و در کشور کره، آقای "Kim Hyo-joon" به دنبال این وقایع صحبت هایی انجام داده است : «ما به علت اتفاقات اخیر در کشور و همچنین ایجاد نگرانی و اضطراب در میان مردم و مسئولین دولت خالصانه عذر خواهی میکنیم.»
خوشبختانه مشکل آتش گرفتن خودروها شناسایی شده و به علت نقض در سیستم باز چرخش گازهای خروجی اگزوز -Exhaust gas recirculation- استفاده شده در مدل پرفروش ۵۲۰d Sedan آتش سوزی رخ میداده است. البته بر اساس گزارشات این شرکت خودروسازی حتی قبل ها و از سال ۲۰۱۶ از این مشکل آگاهی داشته است اما اخیرا به آن توجه کرده و به رفع میپردازد. همچنین دولت کشور کره اعلام کرده است، به زودی برسی میکند که آیا این شرکت به درستی و به سرعت این مشکل را حل کرده است و یا خیر. البته در طی ماه مارچ سال ۲۰۱۱ میلادی تا نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی و در میان ۴۲ مدل خودرو، شرکت بی ام و در کره به ۱۰۳,۰۰۰ خریدار مجددا تماس گرفته و مشکلات آنها را حل کرده است. اما اتفاقات اخیر میتواند با میلیون ها دلار جریمه همراه باشد.
گفتنی است که امسال آتش سوزی تنها مشکل فنی خودروهای شرکت بی ام و نبوده است و در ماه می گذشته شاهد مشکل کمبود قدرت در ۳۱۲,۰۰۰ خودروی BMW بوده ایم.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک