به گزارش ایران پلاک - تا کنون کانسپت های زیادی از موتورسیکلت های برقی دیده نشده است اما شرکت فنلاندی RMK طرحی خلاقانه برای این دسته از موتور سیکلت ها در نظر دارد.
کانسپت این شرکت فنلاندی E۲ نام دارد که به خوبی میتواند ما را به آینده نزدیک کند. در موتورسیکلت های عادی همیشه شاهد یک زنجیر یا کمربندی هستیم که موجب حرکت و جلوبردن چرخ عقب میشود. اما این شرکت به صورت متفاوتی عمل کرده است. به این صورت که در این موتور سیکلت از پیشرانه استوانه ای شکلی استفاده میشود که به چرخ عقب متصل شده و بدون نیاز به زنجیر نیروی محرکه را به چرخ عقب منتقل میکند.
پیشرانه الکتریکی ۶۷ اسب بخاری این موتور سیکلت از باتری استفاده خواهد کرد که تنها با ۲ تا ۳ ساعت شارژ، رانندگی بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ مایل (۱۹۰ تا ۲۱۰ کیلومتر) را امکان پذیر میکند.
گشتاور پیشرانه این موتورسیکلت حدود ۳۱۹ نیوتن بر متر و حداکثر سرعت آن حدود ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت (۱۰۰ مایل بر ساعت) خواهد بود که بسیار خوب به نظر میرسد. بر اساس گفته های مدیر طراحی این شرکت چرخ عقب استفاده شده در این موتورسیکلت حتی از چرخ های عقب استاندارد و معمولی هم سبک تر خواهد بود.
قیمت E۲ در حدود ۲۹,۲۲۰ دلار خواهد بود و با وجود ساخته نشدن هیچ نمونه ای از آن این مدل با پرداخت مبلغ ۲,۳۴۰ دلار قابل پیش خرید می باشد. به نظر میرسد تولید این محصول تابستان امسال در مقیاس محدودی آغاز میشود و همچنین شرکت RMK برای نمایش E۲ در نمایشگاه موتور سیکلت Helsinki MP۱۹ بین یکم تا سوم فوریه سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی کرده است.

منبع: خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک