به گزارش ایران پلاک - مدل مسابقه‌ای و تمام الکتریکی اسپایس ایکس SX۱ با ۶۰۰ کیلوگرم وزن و دو موتور برقی، تولید خواهد شد.
زمانی که صحبت از خودروهای ایتالیا باشد، بدون شک محصولات پرطرفدار کلاسیک و مدرن فراری، لامبورگینی، مازراتی، پاگانی و آلفارومئو جلب توجه می‌کند. خودروهای تولیدی این برندهای بزرگ، معمولاً با داشتن پیشرانه‌های قدرتمند که رسیدن به سرعت‌های بالا را ممکن می‌کنند، در فهرست جذاب‌ترین خودروهای جهان قرار دارند. یک شرکت ایتالیایی اما دقیقاً برخلاف این جریان همیشگی حرکت می‌کند. برند اسپایس ایکس (spice-X) مدل مفهومی SX۱ که حاصل چند تیم مهندسی شهر پیمونته ایتالیا بوده را با قوای فنی تمام برقی، بدنه‌ی سبک‌وزن و قیمت مناسب معرفی کرده است. این مدل مسابقه‌ای پیست و جاده با شعار «خودروی مسابقه‌ای برای همه» ساخته خواهد شد.
SX۱ توسط فابریزیو پپه از استودیوی طراحی مستری دیزاین (Mastery Design) طراحی شده است؛ این مدل تمام برقی فقط ۳۸۲۷ میلی‌متر طول و ۱۶۹۵ میلی‌متر پهنا دارد. جزئیات زیادی از این محصول اسپایس ایکس منتشر نشده است اما متریال ارزان‌قیمت استفاده شده در ساخت آن به‌قدری سبک بوده که وزن کلی آن به ۶۰۰ کیلوگرم محدود شود. دراقع اسپایس ایکس SX۱ یکی از سبک‌وزن‌ترین خودروهای برقی جهان است. SX۱ از دو موتور برقی که هر دو در محور عقب قرار دارند، استفاده می‌کند. هر موتور ۴۰ اسب بخار قدرت در اختیار می‌گذارد تا SX۱ در مدل ۳۳۰ ولت و ۴۵۰ ولت، به‌ترتیب با ۱۶۰ و ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور و نهایت سرعت ۱۶۰ و ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۳.۸ و ۳.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. اطلاعات بیشتری از اسپایس ایکس SX۱ جز رندرهای رسمی منتشر نشده است.

بر اساس اعلام رسمی مقامات اسپایس ایکس، SX۱ با هدف رقابت در انواع مسابقات پیست و جاده‌ای مثل اسلالوم، هیل‌کلایمب و حتی فرمول E طراحی شده است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک