به گزارش ایران پلاک - بی‌ام‌و S ۱۰۰۰ موفق شده است تا با دست‌یابی به سرعتی بیش از ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت رکورد سریع‌ترین موتور سیکلت بی‌ام‌و را بشکند.
یک تیم موتور سواری مسابقه‌ای با نام هانترسیلز ریسینگ موفق شده است تا با یک دستگاه موتورسیکلت بی‌ام‌و S ۱۰۰۰ RR رکورد غیر رسمی سرعت را از خود برجای بگذارد که این رکورد این موتورسیکلت را تبدیل به سریع‌ترین موتور سیکلت بی‌ام‌و تاریخ می‌کند.

تیم HSR برای شکستن این رکورد از موتور سیکلت بی‌ام‌و S ۱۰۰۰ RR استفاده کرده است که این موتور سیکلت به یک پیشرانه‌ی تنفس طبیعی ۴ سیلندر خطی با حجم ۱۰۰۰ سی‌سی مجهز است. در این رکوردگیری غیر رسمی بی‌ام‌و S ۱۰۰۰ RR موفق شد تا به رکورد سرعت ۳۸۹.۴۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. که این رکورد سریع‌ترین سرعتی است که تاکنون یک موتور سیکلت بی‌ام‌و موفق شده به آن دست پیدا کند.

سواری با این موتور سیکلت را موتورسوار حرفه‌ای به نام ارین سیلز به عهده داشت که همسر سابق وی اندی سیل نیز قبلا در سال ۲۰۱۳ موفق شده بود تا رکورد سرعت ۳۵۵ کیلومتر بر ساعت را با موتورسیکلت در کشور بولیوی به ثبت برساند. این رکوردگیری در یک دریاچه‌ی نمک به نام اویانی در کشور بولیوی انجام شده بود. تیم HSR در این رکورد شکنی با سختی‌های زیادی مواجه بود چون در ابتدا قرار بود که آن‌ها ۶ روز را برای این رکوردگیری وقت صرف کنند اما محدودیت‌های تدارکاتی و حساسیت ابزار آلات آن‌ها سبب شد تا زمان آن‌ها تنها به دو روز کاهش پیدا کند. همچنین در روز اول نیز مشکلات الکتریکی زیادی در این دریاچه‌ی نمک خشک شده برای آن‌ها به وجود آمد که این مسئله نیز سبب کندتر شدن روند رکورد شکنی شد. با این وجود اما مکانیک‌های تیم HSR موفق شدند تا با سرعت هرچه تمام‌تر پیشرانه‌ی موتور سیکلت را تعمیر کنند و به این ترتیب بی‌ام‌و S ۱۰۰۰ RR موفق شد تا رکورد قبلی سرعت موتور سیکلت‌های بی‌ام‌و را بشکند.
در این رکوردگیری بی‌ام‌و S ۱۰۰۰ RR موفق شد تا به سرعت ۳۸۹.۴۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که این رکورد تاکنون سریع‌ترین رکوردی است که توسط یک موتورسیکلت بی‌ام‌و به ثبت رسیده است، با این وجود اما این رکوردگیری در فدراسیون بین‌المللی موتورسیکلت به ثبت نخواهد رسید. چون بی‌ام‌و S ۱۰۰۰ RR تیم HSR تنها در مسیر رفت موفق به دست‌یابی به این سرعت شد و در مسیر برگشت نتوانست به این سرعت دسترسی پیدا کند. طبق قوانین FIM برای ثبت یک رکورد سرعت باید موتور سیکلت بتواند هم در مسیر رفت و هم در مسیر برگشت به این سرعت دست پیدا کند. بنابراین این رکورد همچنان یک رکورد غیر رسمی باقب خواهد ماند و فعلا رکورد سرعت موتور سیکلت‌های بی‌ام‌و ۳۶۸ کیلومتر بر ساعت باقی خواهد ماند.

منبع : زمیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک