به گزارش ایران پلاک - رئیس بخش مهندسی استون مارتین مت بکر در حاشیه فستیوال گود وود خبر داد که اولین خودروی شاسی بلند استون مارتین روی پلتفرمی کاملا جدید ساخته خواهد شد. البته پلتفرم این خودرو در بسیاری از بخش ها با سایر خودروهای استون مارتین برابر خواهد بود اما قسمت هایی همانند سیستم تعلیق قرار است تا به طور اختصاصی برای این محصول طراحی و ساخته شوند.
این خودرو که با نام استون مارتین DBX شناخته می شود همچنین به فناوری هایی همانند سیستم ضد واژگونی فعال و سیستم تعلیق بادی سه حالته مجهز خواهد شد که این فناوری ها در خودروهای سطح بالایی همچون پورشه کاین جدید و بنتلی بنتایاگا به کار رفته اند.
تمرکز استون مارتین در مدل DBX بیشتر روی توانایی های حرکتی این خودرو خواهد بود و استون مارتین بیشتر به دنبال این است که رقیبی انگلیسی برای پورشه کاین را به بازار عرضه کند و این یعنی هر آنچه از یک اس یو وی انتظار دارید را در این خودرو وجود خواهد داشت.
در بخش فنی DBX یز استون مارتین از پیشرانه V۸ تویین توربو به حجم ۴ لیتر که ساخت AMG است استفاده خواهد کرد که این پیشرانه به صورت هیبریدی بوده و با موتور مورد استفاده در مدل DB۱۱ یکسان است. قدرت تولیدی این موتور ۵۰۳ اسب بخار است که در کنار قدرت ۲۰۰ اسب بخاری موتور برقی خواهد توانست مجموعا ۷۰۰ اسب بخار قدرت را روانه چرخ ها کند.
مدل های دیگر غیر هیبریدی از استون مارتین DBX نیز به تولید خواهند رسید.
پیش بینی می شود که استون مارتین DBX تا پیش از پایان سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک