به گزارش ایران پلاک - پورشه در ویدئویی به استفاده از طلا در رینگ‌های سفارشی محصول آینده‌ی خود، می‌پردازد. این خودرو با نام پروجکت گلد، به مناسبت هفتاد سالگی پورشه تولید می‌شود.
پورشه امسال سالگرد هفتاد سالگی خود را جشن می‌گیرد؛ به همین مناسبت این خودروساز قصد دارد از پروژه طلا یا پروجکت گلد پورشه (Porsche Project Gold) رونمایی کند. خودرویی منحصربفرد که به صورت سفارشی تولید می‌شود و یادآور ۷۰ سال تلاش این شرکت در تولید محصولات با کیفیت خواهد بود. به همین علت پورشه تیزرهای مختلفی از نحوه تکمیل پروجکت گلد به نمایش گذاشته است، که آخرین آن به شیوه ساخت رینگ‌های سفارشی تعلق دارد.

با توجه به نام این خودروی خاص، طبیعی است که مدل منحصربفرد پورشه اشاره کوچکی به طلا یا رنگ طلایی روی رینگ‌هایش داشته باشد. هرچند که فرآیند رنگ‌آمیزی آن‌ها پیچیده است؛ در ابتدا تکنسین مقداری رنگ‌ طلایی روی بخش‌های خاصی از رینگ اسپری می‌کند. پس از خشک شدن رنگ، کل رینگ با روکش خاکستری سیر پوشانده می‌شود. وقتی همه چیز آماده شد، کارگر رینگ را در اتاقکی ویژه قرار می‌دهد و به کمک لیزر، لایه بالایی را برمی‌دارد تا رنگ طلایی زیر آن آشکار شود. این شرکت با استفاده از روش مشابهی، رینگ‌های سری انحصاری توربو اس (Turbo S) را نیز تولید می‌کند.
تیزرهای پورشه برای پروجکت گلد، در مورد این خودرو اطلاعات زیادی ارائه نمی‌دهند. با توجه به شکل چراغ‌های جلو و دریچه‌های گلگیر عقب، به نظر می‌رسد که پوسته بدنه از نسل ۹۹۳ پورشه ۹۱۱ توربو S باشد. با این حال نقشه ساده و طرح‌های اولیه منتشر شده نشان می‌دهد که این شرکت ممکن است قسمت پشتی سقف را تغییر داده و آن را کمی صاف‌تر کند. تنها جزئیاتی که پورشه در حال حاضر تایید می‌کند این است که پروجکت گلد با طرح پوسته ۹۱۱ کلاسیک آغاز می‌شود و بدنه را به قطعه‌ای منحصربفرد تبدیل می‌کند. در آخرین تیزر، خودروساز آلمانی تایید کرده است که اطلاعات بیشتر در مورد پروجکت گلد پورشه تا ۱۲ مرداد ۹۷ منتشر خواهد شد.
از آن‌جا که پورشه در سال جاری ۷۰ سالگی خود را جشن می‌گیرد، نباید تعجب کنیم که این شرکت عناصر طراحی متعلق به دوران مختلف خود را برای ارائه محصولی منحصربفرد ترکیب کند؛ زیرا پورشه پروجکت گلد قصد دارد احترام علاقه‌مندان را به سابقه تاریخی ۷۰ ساله این برند برانگیزد. البته به نظر نمی‌رسد که این پروژه به فاز تولید برسد و مصرف‌کنندگان بتوانند آن را خریداری کنند.
علاقه‌مندان به جشن گرفتن سالگرد ۷۰ سالگی پورشه، باید تا سال آینده و عرضه ۹۱۱ اسپیداستر (Speedster) صبر کنند. خودروی جدید بخشی از محصولات کلاس جی‌تی (GT) شرکت سازنده خواهد بود و در حقیقت یک پورشه ۹۱۱GT۳ بدون سقف است. شایعات نشان می‌دهند پورشه تنها ۱۹۴۸ دستگاه از این خودروی خاص در سال آینده تولید خواهد کرد.

منبع : زومیت


----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک