به گزارش ایران پلاک - هرچند که پژو ۲۰۵ فروش بالایی در بازار ایران نداشت؛ با نسخه‌ی GTI و T۱۶ در سال‌های دهه‌ی ۹۰ میلادی، یکی از محبوب‌ترین هاچبک‌های اروپا بود.
وقتی قرار باشد مردم یک هاچ‌بک سریع و اسپرت را نام ببرند، احتمالا اولین خودرویی که به ذهنشان می رسد، پژو ۲۰۵ نخواهد بود. در سال‌های نه‌چندان دور، پژو ۲۰۵GTI یک نماد قدرت با قیمت منصفانه بود. این محصول، امروز به یک کلاسیک گران قیمت تبدیل شده و در نسخه‌ی T۱۶ دارای ارزش بالایی برای مجموعه‌داران است.

گروه B به گروه خاصی از خودروهای عصر طلایی رالی قهرمانی جهان اطلاق می‌شود که پژو ۲۰۵T۱۶ هم جزو آن‌ها بود. این خودروها را این گونه توصیف می کردند: " هیولاهایی که با بلعیدن هوا جهش می‌کردند و از دهان‌های خود آتش بیرون می‌دادند و سروصدایشان تا درهای جهنم می‌رسید. "
یکی از معدود قوانین خوب مسابقات رالی دهه‌ی ۹۰ میلادی، این بود که خودروسازان می‌بایست بیشتر از ۲۰۰ عدد از نسخه‌های خیابانی مدل‌های مسابقه‌ای خود را تولید کرده و بفروشند. با وجود این که ۲۰۵T۱۶ بلیط و برگ برنده‌ی پژو برای حضور در مسابقات رالی قهرمانی جهان بود، اما این قانون باعث شد، پژو حاضر شود ۲۰۰ نسخه‌ی خیابانی از ۲۰۵T۱۶ را بسازد.
همه ی ۲۰۰ عدد ۲۰۵T۱۶ از خط تولید ۲۰۵های سه درب استاندارد بیرون آمدند. اما شانسی که باعث موفقیت‌ آن‌ها شد، استفاده از یک چارچوب لوله‌ای در عقب و جلو خودرو بود. با استفاده از چارچوب لوله‌ای، استفاده از چرخ‌های بزرگ‌تر ممکن شد. به همین دلیل ۲۰۵T۱۶ دارای بدنه‌ی پهن‌تری نسبت به نمونه استاندارد است.
قلب پژو ۲۰۵ T۱۶ یک موتور بنزینی توربوشارژ ۱.۸ لیتری ۱۶ سوپاپ بود که توانایی تولید قدرت خیره‌کننده‌ی ۵۰۰ اسب‌بخار را داشت. اما مدل‌های خیابانی محدود شده بودند و بیشتر از ۱۹۷ اسب‌بخار نداشتند. با وجود وزن کم پژو ۲۰۵T۱۶، مدل خیابانی می‌توانست سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۶.۶ ثانیه ثبت کند و از فراری ۳۰۸GTB در دوران خود سریع‌تر باشد.
مدل خیابانی پژو ۲۰۵T۱۶ یک پیوند خوب و محسوس با دوران طلایی گروه B است تا توسط کلکسیونرها به عنوان خاطره‌ای از آن دوران، جمع‌آوری شود. معلوم است که این اسب شاخدار بهای سنگینی برای خرید دارد. به تازگی نمونه‌ای از آن در جزیره آملیا به قیمت ۱۵۶,۸۰۰ دلار فروخته شد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک