به گزارش ایران پلاک - یک اصل همیشگی در خودروسازهای آلمانی وجود دارد و آن اطمینان از حفظ برتری در رقابت با خودروسازان دیگر کشورهاست. در آخرین دور از این بروز رسانی ها، بی ام و نسخه M۵ Competition را با یک موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر خورجینی به بازار ارایه کرده است. این موتور حجیم به کمک توربوهایش، می تواند در حدود ۶۱۷ اسب بخار تولید کند.
رقیب اصلی بی ام و M۵ Competition، دیگر آلمانی پر قدرت یعنی مرسدس E۶۳ خواهد بود. اما به گفته معاون امور بین الملل بی ام و، خودروسازان آلمانی چندان در ایجاد فشار بر دولت جهت پذیرش خودروهایی با قدرت بالاتر موفق نبوده اند. به خصوص در مورد قانونی فدرال که عنوان می کند حداکثر سرعت خودروهایی که در آلمان عرضه می شوند، باید ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت و کمتر باشد.
مدیر امور بین الملل بی ام و از این قانون بسیار ناراضی است. وی می گوید من یک بی ام و ۵۵۰i دارم و وقتی در اتوبان با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت میرانم، دور موتور خودرو روی ۲۰۰۰rpm است. مشخص است که خودروی من می تواند سریع تر از این مقدار برود. این محدودیت دولت آلمان موجب می شود که ما نتوانیم تکنولوژی های افزایش سرعت را به نام خودمان ثبت کنیم و در این زمینه دیگر رقیبان از ما پیشی گرفته اند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک