به گزارش ایران پلاک - پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ فیس‌لیفت قابل توجهی دریافت کرده است و مجهز به آخرین بروز رسانی پورشه، عرضه خواهد شد.
نسل اول شاسی‌بلند پورشه ماکان در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد و با استقبال خوب خریداران نیز مواجه بود. حالا پس از چهار سال این خودروساز، پورشه ماکان فیس‌لیفت را برای مدل ۲۰۱۹ ارائه کرده است. هرچند ممکن است یافتن تفاوت‌های دو نسل نیاز به دقت فراوانی داشته باشد، اما پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ دارای نکات برجسته جدیدی است. پورشه ماکان که به عنوان پرفروش‌ترین محصول این خودروساز در بازار آمریکا شناخته می‌شود، بار دیگر نیز می‌خواهد ضامن موفقیت آن‌ها باشد. به همین علت، طراحان پورشه قصد ندارند تا مایه نارضایتی خریداران شوند. با توجه به رقابت عمده محصولات این کلاس در آمریکا برای عرضه فناوری‌های مدرن، پورشه ماکان نیز تمرکز زیادی بر این موضوع دارد. در ادامه با هم نگاهی به تفاوت دو نسل شاسی‌بلند پورشه ماکان خواهیم داشت.
تغییر شکل بسیار ملایم
جلو پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ پیشرفت زیادی نکرده است. چراغ‌های جلو سایه واضح‌تری دارند و در حال حاضر از چهار چراغ LED استفاده می‌کنند. سپر جلو در حال حاضر دارای ورودی‌های بزرگ‌تر هوا است و اکنون چراغ‌های راهنما به پایین آن‌ متصل می‌شوند، در حالی که در گذشته بالای آن قرار داشتند. سایر ویژگی‌های موجود در نسل کنونی پورشه ماکان در مدل ۲۰۱۹ حفظ شده است.
پورشه ماکان در این عکس‌ها با رنگ جدید میامی آبی رنگ‌آمیزی شده است. بخش‌هایی از بدنه که رنگ سیاه دارند، کنتراست دلپذیری برای این شاسی‌بلند محبوب ایجاد می‌کنند. البته پورشه رنگ‌های دیگری مانند سبز متالیک مامبا، نقره‌ای متالیک دولومیت و خاکستری نوک مدادی را به لیست آپشن‌ها اضافه می‌کند. همچنین در نسخه فیس‌لیفت پورشه ماکان ۲۰۱۹،‌ از رینگ‌های ۲۰ و ۲۱ اینچی استفاده خواهد شد.
تغییرات بیش‌تر در عقب خودرو
بر خلاف دماغه، اصلاحات برجسته‌ای در طراحی عقب پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ وجود دارد. چراغ‌های عقب اکنون به صورت کامل در امتداد عرض شاسی‌بلند قرار گرفته‌اند، که ظاهر یکپارچه‌ای برای عقب ایجاد می‌کند. این ویژگی در آینده و برای نسل بعدی پورشه ۹۱۱ و خودروی الکتریکی تایکان (Taycan) نیز استفاده می‌شود.
فضای داخلی مدرن‌تر
صفحه نمایش هوشمند ۱۱ اینچی سیستم اطلاعاتی و سرگرمی از جمله نکات برجسته در قسمت بالای بخش مرکزی داشبورد است، که جایگزین نمایشگر ۷ اینچی موجود می‌شود. صفحه نمایش بزرگ‌تر، طراحان پورشه را مجبور کرده است تا دریچه‌های هوا را به سمت پایین حرکت دهند؛ در حالی که در مدل کنونی در کناره‌ها قرار دارند. سیستم اطلاعاتی و سرگرمی ماکان دارای کنترل صوتی استاندارد است و برنامه تلفن هوشمند offroad Precision را برای ضبط فیلم از طریق دوربین در هنگام رانندگی آف‌رود ارائه می‌کند.
پورشه همچنین برخی از تجهیزات اختیاری جدید را در فضای داخل کابین معرفی می‌کند. به عنوان مثال، فرمان اسپرت GT به طور مستقیم از پورشه ۹۱۱ قرض گرفته شده است. همچنین شیشه گرم‌شونده جلو و یونایزر هوا برای بهبود کیفیت هوا در داخل اتاق ارائه می‌شود. سیستم Traffic Jam Assist جدید، امکان رانندگی نیمه خودران را فراهم می‌کند که دارای قابلیت‌هایی از جمله شتاب‌گیری، ترمزگیری و فرمان‌گیری خودکار در سرعت‌های کمتر از ۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

سایر تغییرات مخفی
هنوز صحبتی در مورد قوای محرکه نشده است اما شایعاتی در مورد افزایش قدرت خروجی و حتی پورشه ماکان هیبرید وجود دارد. با این حال حتی اگر مهندسان پورشه پیشرانه قدرتمند ماکان را تغییر هم ندهند، اما آن‌ها شاسی را برای بهبود دینامیکی رانندگی کمی اصلاح کرده‌اند. این شرکت می‌گوید که بروزرسانی شاسی باعث پایداری بهتر شاسی‌بلند پورشه ماکان می‌شود، که منجر به سواری راحت‌تر خواهد شد.

چین اولین کشوری خواهد بود که از شاسی‌بلند پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ پذیرایی می‌کند و بازار خودروی سایر کشورها تا اواخر امسال مشخص می‌شود.

منبع : زومیت

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک