به گزارش ایران پلاک - در خلال نمایشگاه خودرو شیراز، سایپا از جدیدترین محصولی به نام ریچ رونمایی کرد که در حقیقت همان ریچ فیس لیفت محسوب می شود و تنها از نظر ظاهری تفاوت هایی با ریچ قدیمی دارد. این خودرو البته دانگ فنگ ریچ است که قرار است پارس خودرو با لوگو خود ولی با نام ریچ تولید کند.
اما موضوعی که در این بین جامانده و تقریباً اشاره ای به آن نشد، این است که این خودرویی که مشاهده می کنید و چهره جدید ریچ، در حقیقت پژو پیکاپ است. پژو حدود تیرماه سال گذشته اقدام به معرفی یک پیکاپ جدید کرد و نام آن را مختصر "پیکاپ" نامید. این پیکاپ پژو با همکاری دانگ فنگ چین عرضه شده و در بعضی از بازارها به نام دانگ فنگ ریچ و در بعضی دیگر از بازارها همچون آفریقای جنوبی به نام پژو پیکاپ عرضه شده است. حال به نظر می رسد که این خودرو با همان چهره و مشخصات اما با نام ریچ و البته با لوگو پارس خودرو به ایران عرضه خواهد شد اما باید بگوییم این پیکاپی که در تصویر می بینید در حقیقت همان پژو پیکاپ است که حال با یک واسطه خود را به خط تولید سایپا رسانده است.
موضوع جالب در مورد این همکاری این است که دانگ فنگ با ایران خودرو برای تولید H۳۰ کراس همکاری دارد و از این طرف نیز با سایپا برای تولید ریچ توافق کرده و معلوم نیست این سطح از نفوذ محصولات دانگ فنگ تا چه سطحی پیش خواهند رفت!

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک