به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، نسل اول کیا ریو در حالی که تولید آن خیلی زودتر از حد انتظار متوقف گردید هنوز هم یکی از اتومبیل های پرطرفدار و مطمئن در بازار کم تنوع داخلی است و خودروساز کره ای به زودی چهارمین نسل از یکی از محبوب ترین محصولات خود را وارد بازار جهانی خواهد کرد. اکنون که کمتر از دو هفته تا آغاز نمایشگاه پاریس باقی مانده کیا اطلاعات نسبتا کاملی در خصوص ریو جدید را در اختیار مطبوعات و رسانه ها گذاشته است. موتور، طراحی و فناوری از جمله مواردی است که ریو برای رقابت با فورد فیستا و فولکس واگن پولو روی آنها حساب کرده است
به گفته مقامات خودروساز کره ای، کیا ریو ۲۰۱۷ از سه ماهه اول سال آینده با قیمت پایه ۱۱۰۰۰ پوند وارد بازار خواهد شد. طراحی کلی ریو را نمی‌توان یک طرح رادیکال دانست اما در نسل جدید سطوح نرم و جزییات برجسته ای به چشم می‌خورد. جلوپنجره پوزه ببری ریو باریک تر و درازتر شده و در دو طرف چراغ هایی با زوایای تیز قرار دارد که یک ردیف LED یو شکل ویژگی اصلی آن به شمار می‌رود.
در نمای عقب از سطوح صاف بیشتر استفاده شده و می‌توان گفت شیشه عقب زاویه ای تقریبا عمودی با زمین دارد. خطوط مستقیمی که یک امتداد آن به جلوپنجره ختم می‌شد در عقب نیز از روی چراغ ها و بالای سپر عبور کرده و به نوعی دور تا دور خودرو را تا رسیدن به جلوپنجره در بر می‌گیرند. فرم چراغ های جدید شده و از LED های سه گانه پیکان شکل برخوردار اند. فاصله نسبتا زیاد چراغ های عقب و کشیده بودن آنها تا پایین ستون C همان جلوه باثبات و عریض جلو را در عقب نیز بارز می‌کند.
گئورگی گایلام مدیر طراحی بخش اروپایی کیا می‌گوید : « هدف ما افزایش جذابیت های ریو نسبت به نسل قبل بود تا بتوانیم نظر خریداران را بیشتر جلب کنیم. و نتیجه کار اتومبیلی مطمئن با طرحی چشمنواز از کار درآمده است. »
پیشرانه ریوی جدید
در خصوص پیشرانه، ریو از موتور یک لیتری بنزینی توربوی ۳ سیلندری استفاده می‌کند که قبلا در کیا سید نیز استفاده شده بود. این موتور در دو نوع ۹۹ اسبی و ۱۱۸ اسبی در دسترس خواهد بود که هر دو ۱۷۲ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند. میزان آلودگی این دو نوع موتور هنوز قطعی نشده اما به هرحال کمتر از ۱۰۰ گرم بر کیلومتر خواهد بود.
دو موتور بنزینی دیگر که به ریو قدرت می‌دهند، ۱٫۲۵ لیتری و ۱٫۴ لیتر حجم داشته و از تنفس طبیعی برخوردار هستند. اولی ۸۳ اسب بخار قدرت و ۱۲۲ نیوتن متر گشتاور و دومی ۹۹ اسب بخار قدرت و ۱۳۲ نیوتن متر گشتاور دارد. تولید دی اکسید کربن آنها نیز کمتر از ۱۲۰ گرم بر کیلومتر می‌باشد.
اما اگر به دنبال موتوری کم مصرف و پاک هستید موتور ۱٫۴ لیتری دیزل مورد پسند شما خواهد بود. موتوری با ۶۹ اسب بخار قدرت و ۸۹ نیوتن متر گشتاور که تولید دی اکسید کربن در آن کمتر از ۹۰ گرم بر کیلومتر می‌باشد.
در جایی که فورد فیستا بهترین دینامیک رانندگی را در کلاس خود ارائه کرده و فولکس واگن پولو یک سوپرمینی راحت را به شما پیشنهاد میکند، کیا ریو مجبور است در کیفیت رانندگی و بهبود سیستم تعلیق نسبت به نسل گذشته نیز دست بکار شود.
مایکل کول، مدیر اجرایی بخش اروپایی کیا، بهبود کیفیت رانندگی را نقطه قوت ریو دانسته و در گفتگو با اتواکسپرس گفته است : « ما پیشرفت قابل توجهی در طراحی و زیبایی و کیفیت داشته ایم. احتمالا تجربه رانندگی با نسل جدید ریو برای شما کاملا جدید خواهد بود و این همان چیزی است که هنوز ما را بهترین نگه می‌دارد. »
ابعاد و اندازه ها
کیا بر این نکته نیز تاکید دارد که نسل جدید ریو جادارتر و کاربردی تر شده است. به ادعای سازنده صندلی های عقب ریو در کلاس خود جادارترین هستند. فاصله دو محور نسبت به نسل قبلی ۱۰ میلی متر و طول کلی خودرو ۱۵ میلی متر بیشتر شده است که قاعدتا موجب جادارتر شدن خودرو نیز می‌گردد. فضای پاها در صندلی های جلو و عقب بیشتر شده است. حجم صندوق عقب ۳۲۵ لیتر می‌باشد که بزرگ تر فورد فیستا (۲۹۰ لیتر) و فولکس پولو (۲۸۰ لیتر) و کمتر از اشکودا فابیا (۳۳۰ لیتر) است.
فناوری های رفاهی و ایمنی
کسب پنج ستاره از مرکز ENCAP نشان از تمرکز کیا بر روی مسائل ایمنی در ریو داشته است. کیا ریو سیستم ترمز اضطراری خودکار با قابلیت شناسایی عابر پیاده را برای اولین بار در یک سوپرمینی به عنوان آپشن عرضه داشته است. خودرو با استفاده از یک رادار موانع و عابرین پیاده را تشخیص داده و اقدام به توقف می‌کند. سیستم هشدار خروج از بین خطوط هم به صورت استاندارد روی ریو نصب گردیده است.
سیستم ارتباطی سرگرمی ریو به اپل کارپلی و اندروید اتو مجهز می‌باشد که از طریق صفحه نمایش لمسی ۵ اینچی نصب شده در کنسول جلو در دسترس خواهد بود. علاوه بر آن سیستم مذکور قابلیت نمایش ترافیک به صورت زنده، نمایش دوربین های کنترل سرعت در مسیر، شش بلندگو و پورت USB در جلو و عقب را نیز همراه دارد. جدیدترین سامانه ناوبری کیا به صورتی سفارشی بر روی ریو قابل نصب است.
قیمت و زمان تحویل
کیا ریو در سه رده تجهیزاتی عرضه خواهد شد. مقامات کیا اعلام کرده اند که هنوز برنامه ای برای عرضه نسخه GT ریو ندارند اما امیدوار هستند که این ورژن تند و تیزتر این کوچولوی پرطرفدار نیز به زودی روانه بازار شود. این هاچ بک سوپرمینی در سال ۲۰۱۵ با فروش ۴۷۳۰۰۰ دستگاه لقب محبوب ترین محصول خودروساز کره ای را از آن خود کرده است و نسل چهارم آن از سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ با قیمت پایه ۱۰۹۴۵ پوند روانه بازار خواهد شد.
منبع : autoexpress


----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک