به گزارش ایران پلاک - لامبورگینی این روزها روزهای خوبی را سپری می کند. این خودروساز در شش ماهه نخست امسال توانسته است فروش بیش از کل فروش سال ۲۰۱۳ خود را تجربه کند. از ماه ژانویه تا ماه ژوئن امسال، لامبورگینی موفق شده است تا ۲۳۲۷ دستگاه خودرو را تحویل مشتریان خود در سراسر جهان دهد که رقمی قابل توجه برای چنین خودروسازی محسوب می شود.
در این بین مدل هوراکان با فروش ۱۶۰۴ دستگاه، افزایش فروش ۲۰۴ دستگاهی را تجربه کرده است و این یعنی فروش این مدل ۱۱ درصد افزایش پیدا کرده است.
فروش پرچمدار محصولات لامبورگینی یعنی مدل اونتادور اما تغییری نکرده است و این مدل ۶۷۳ دستگاه فروش داشته است. فروش مدل شاسی بلند اوروس نیز گرچه هنوز آغاز نشده است اما پیش بینی می شود که آغاز عرضه این مدل به بازار تا پایان سال جاری فروش کلی لامبورگینی به ۶ هزار دستگاه برسد. این آمار فروش هدفی است که لامبورگینی در هنگام توسعه‌ی اوروس برای خود تعیین کرده است.
لامبورگینی همچنین برنامه دارد تا مدل دیگری از اونتادور را نیز با نام اونتادور SVJ را به بازار عرضه کند که این مدل نسخه ای بسیار قدرتمند از اونتادور است و حتی از مدل ۷۳۰ اسب بخاری اونتادور اس هم قوی تر است. گفته شده است که قدرت موتور مدل SVJ به ۷۸۰ اسب بخار می رسد.
پیش بینی می شود که اونتادور SVJ نه تنها فروش لامبورگینی را افزایش دهد بلکه رکورد پیست نوربرگ رینگ را نیز بشکند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک