به گزارش ایران پلاک - سومین عضو خانواده نیسمو، در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد. در طی چندماه گذشته شایعاتی در مورد عرضه نیسان جوک با کیت نیسمو وجود داشت، اما در نهایت شعبه استرالیای نیسان اعلام کرد که مدل های مجهز به کیت نیسمو در نمایشگاه های محلی آتی به نمایش در خواهند آمد. پیش از این مدلهای ۳۷۰Z نیسمو و GTR نیسمو به بازار ارایه شده بودند.
به گفته نیسان استرالیا، تفاوت محصولاتی که مجهز به کیت نیسمو هستند با محصولات معمولی تنها به چرخ ها و تجهیزات بدنه خلاصه نمی شود. به گفته آن ها، نیسان جوک نیسمو تفاوت واقعی خود با مدل های عادی را در پیست به نمایش خواهد گذاشت.
نیسان جوک نیسمو در ماه اکتبر با قابلیت انتخاب گیربکس دستی یا اتوماتیک وارد بازار خواهد شد. همچنان انتقال قدرت به صورت پیش فرض، به دیفرانسیل جلو بوده و در صورت تمایل می توان حالت تمام چرخ محرک آن را نیز فعال ساخت.
حداکثر قدرت قابل دستیابی با پیشرانه چهار سیلندر ۱.۶ لیتری توربوشارژر این خودرو، ۲۱۴ اسب بخار در مدل دستی و یا۲۱۰ اسب بخار در مدل اتوماتیک خواهد بود و هر دو پیشرانه حداکثر گشتاور ۲۸۰ نیوتون متر را در اختیار راننده قرار خواهند داد.
این موتور، همان موتوری است که در حال حاضر بر روی نیسان جوک اسپرت قرار دارد. کد این موتور MR۱۶DDT بوده که در حالت استاندارد با کمک توربوشارژر، ۱۹۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتون متر گشتاور تولید می کند. همانطور که از اعداد و ارقام مشخص است، افزایشی در حدود ۲۰ الی ۲۴ اسب بخار در قدرت و ۴۰ نیوتون متر در گشتاور را در نیسان جوک نیسمو شاهد هستیم.
تفاوت های ظاهری نیسان جوک نیسمو با مدل معمولی قابل توجه بوده و شامل سیستم تعلیق بهینه سازی شده، رینگ های جدید آلیاژی ۱۸ اینچی و کیت بدنه مخصوص نیسمو می شوند.دیسک های ترمز جلو بزرگتر شده اند و روتور های ۳۲۰ میلیمتری وظیفه متوقف کردن این خودرو را برعهده دارند. در درون خودرو نیز شاهد به کارگیری تم مخصوص نیسمو، موسوم به آلکانتارا هستیم.
مشخصات دقیق و قیمت نیسان جوک نیسمو هنوز اعلام نشده است، اما از نیسمو انتظار می رود تا قیمتی در حدود سی هزار دلار استرالیا برای نسخه دنده ای و ۳۳۵۰۰ دلار استرالیا را برای مدل اتوماتیک اعلام کند

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک