به گزارش ایران پلاک - شرکت نیسان در مراحل اولیه طراحی و توسعه یک پلت فرم کاملا جدید برای نسل بعدی خودروی اسپرت و محبوب خود ، نیسان GTR به سر می برد، اما هنوز شبهاتی در مورد اینکه چه مقدار از قوای پیشرانه الکتریکی باشد وجود دارد.
رییس بخش طراحی نیسان ، آلونسو آلبیسا اخیرا به خبرنگاران اعلام کرده که نسل جدید نیسان GTR ، باید خودرویی کاملا منحصر به فرد باشد و شخصیت جدایی از دیگر محصولات داشته و علاوه بر اینکه باید لقب سریع ترین خودروی سوپر اسپرت جهان را به خود اختصاص دهد ، هویت بصری قابل تشخیصی داشته باشد.
مدیر طراحی نیسان گفته است با وجود اینکه تیم طراحی به طور جدی در حال کار بر روی ظاهر خودرو هستند ، تا زمانی که مشخص نشود چه میزان از تامین قوای فنی الکتریکی خواهد بود و پلت فرم به طور نهایی توسعه نیابد ، کار جدی طراحی نمی تواند آغاز شود.
جملات بالا نشان می دهند که نیسان GTR هنوز در مراحل اولیه توسعه است و حدود یک دهه تا عملیاتی شدن این ابر خودرو فاصله داریم. این موارد در حالیست که بخش هایی از تیم توسعه پیشنهاد عرضه نسل نوین نیسان GTR را به صورت تمام الکتریکی داده اند.
در سال ۲۰۱۶ مدل هیبرید از نیسان GTR برای مسابقات جهانی استقامتی عرضه شد که از یک سیستم الکتریکی در کنار یک موتور بنزینی توربوشارژر V۶ برای قوای فنی خود استفاده می کرد. سیستم الکتریکی این خودرو هرگز نتوانست به طور کامل مسوولیت تامین نیروی خودرو را بر عهده بگیرد. نیسان تمایل دارد که در توسعه نسل جدید نیسان GTR از تکنولوژی های پیشرفته استفاده کند ، اما این موضوع به معنای الکتریکی سازی صد درصد نیست.
نسل فعلی نیسان GTR ، در حدود ۵۶۲ اسب بخار قدرت در نمونه های استاندارد تولید می کند ، با توجه به قدرت یاد شده ، نسل بعدی این خودرو قدرتی بیشتر از ۶۰۰ اسب بخار خواهد داشت. به گفته مدیر طراحی نیسان ، اصلا مهم نخواهد بود که باقی ابر خودروهای جهان چه عملکردی را ارایه می دهند ، این خودرو یک نیسان GTR است و قرار است دست نیافتنی باشد. با تکنولوژی های بیشتری که در آن به کار رفته، بیشتر از دسترس سایر ابر خودروها خارج خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک