به گزارش ایران پلاک - استون مارتین در فستیوال گود وود امسال از خودروی بسیار خاصی رونمایی کرد که انتظار نمی رفت این خودروساز چنین خودرویی را تولید کند. این خودرو نسخه ای ۸ سیلندر از استون مارتین سیگنت است. استون مارتین سیگنت خودروی شهری کوچکی است که خود بر اساس تویوتا iQ ساخته شده است. این خودرو که پنج سال پیش به بازار معرفی شد بیشتر از آنکه محبوب شود مورد انتقاد قرار گرفت. در حالت استاندارد استون مارتین سیگنت به یک موتور ۱.۳ لیتری چهار سیلندر مجهز است که می تواند ۹۷ اسب بخار قدرت تولید کند.
اما این مدل خاص که رونمایی شده است از موتور ۴.۷ لیتری هشت سیلندر به قدرت ۴۳۰ اسب بخار بهره مند است که این موتور متعلق به استون مارتین ونتیج S است. در حالی که سیگنت در حالت استاندارد یک خودروی دیفرانسیل جلو است اما این مدل V۸ برای آنکه بتواند پذیرای موتور جدید خود باشد به یک خودروی دیفرانسیل عقب تغییر پیدا کرده است. همچنین برای انتقال نیرو نیز از یک گیربکس ۷ دنده اتوماتیک استفاده شده است. در کنار این تغییرات مهندسین استون مارتین شاسی خودرو را نیز تقویت کرده اند و محل جدیدی را برای قرار گیری گیربکس این خودرو تعبیه کرده اند.
نصب موتور ۸ سیلندر در استون مارتین سیگنت سبب شده است که وزن این خودرو از ۱۰۰۰ کیلوگرم به ۱۳۷۵ کیلوگرم افزایش پیدا کند ولی نکته‌ی مثبت این است که این افزایش وزن سبب دستیابی به تقسیم وزن ۵۰:۵۰ شده است که در هندلینگ و پایداری خودرو تاثیر مثبتی دارد. البته برای کاهش وزن در این مدل از صندلی های سبک وزن و اسپرت ریکارو استفاده شده است و گلگیرهای پهن جدید هم از فیبر کربن ساخته شده اند. داخل این گلگیرها نیز رینگ های ۱۹ اینچی جای گرفته اند.
در خصوص مشخصات حرکتی این خودرو نیز باید به شتاب صفر تا صد کیلومتر ۴.۲ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۷۴ کیلومتر بر ساعت اشاره کنیم. برای مقایسه باید اشاره کنیم که مدل استاندارد این خودرو شتاب ۱۱.۸ ثانیه ای دارد و حداکثر سرعت آن نیز تنها ۱۷۱ کیلومتر بر ساعت است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک