به گزارش ایران پلاک - هنوز چند سالی باقی مانده است تا ولوو نسل بعدی خودروی شاسی بلند XC۹۰ را به بازار عرضه کند اما با این وجود رسانه ها اولین جزییات را از مشخصات این خودرو منتشر کرده اند. ماه گذشته اعلام شد که این خودرو از سیستم های رانندگی خودکار سطح ۴ استفاده خواهد کرد و حالا هم مشخص شده است که این مدل دیگر در نسخه دیزلی به بازار عرضه نخواهد گذاشت.
این تصمیم نشان می دهد که سازنده سوئدی تصمیم دارد به سمت استفاده از قوای الکتریکی در خودروهایش حرکت کند و همین امر سبب شده است تا ولوو کم کم استفاده از موتورهای دیزلی را کنار بگذارد.
هاکان ساموئلسون مدیر اجرایی ولوو نیز اخیرا گفته است که ما در حال حاضر برای اینکه به سمت استفاده از نیروی الکتریکی در محصولاتمان حرکت کنیم دیگر مدل S۶۰ را در نسخه دیزلی تولید نمی کنیم و مدل XC۹۰ نیز از همین روند پیروی خواهد کرد.
وی همچنین ادامه داد که ممکن است برای جایگزینی مدل دیزلی مدلی پلاگین هیبریدی و یا برقی از این خودرو به بازار عرضه شود.
همچنین مدیر بخش تحقیق و توسعه ولوو نیز در مورد نسل جدید XC۹۰ گفته است که این خودرو روی پلتفرم جدید ولوو با نام SPA۲ ساخته خواهد شد که این پلتفرم برای استفاده به عنوان خودروی هیبریدی و یا خودروی برقی طراحی شده است. ولوو نسل بعدی XC۹۰ را در سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد کرد و در اوایل سال ۲۰۲۲ نیز این خودرو به بازار خواهد آمد و احتمالا تا آن زمان یک نسخه فیس لیفت نیز از مدل فعلی این خودرو رونمایی شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک