به گزارش ایران پلاک - مدل جدید هوندا سوپرکاب C۱۲۵ با طراحی کلاسیک و پیشرانه‌ی ۱۲۵ سی‌سی انژکتوری رونمایی شد. نسل قبلی هوندا سوپرکاب که در ایران با نام هوندا ۷۰ شناخته می‌شود، پرفروش‌ترین موتورسیکلت دنیا از سال ۱۹۵۸ تا کنون است.
چند ماه از جشن فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه موتورسیکلت افسانه‌ای هوندا سوپر کاب (Super Cub) می‌گذرد و حالا مقامات این برند ژاپنی از نسل جدید این موتورسیکلت رونمایی کردند. هوندا سوپرکاب از سال ۱۹۵۸ تا امروز در مدل‌های مختلف C۱۰۰، C۱۰۲، C۵۰، C۷۰، C۸۶، C۱۰۰EX، سوپرکاب ۵۰، سوپرکاب ۱۱۰ و دریم ۱۱۰ با پیشرانه‌های ۴۹ تا ۱۲۴ سی‌سی تولید شده است تا عنوان پرتیراژترین وسیله‌ی نقلیه‌ی موتوری را به‌دست آورد. سال ۲۰۱۶ بود که مدل مفهومی برقی سوپرکاب به‌نمایش گذاشته شد؛ با اینکه انتظار برای این مدل منطقی بود؛ اما هوندا از نسل جدید سوپرکاب C۱۲۵ با پیشرانه‌ی بنزینی رونمایی کرده است. در آستانه‌ی ۶۰ سالگی، این موتورسیکلت محبوب با مدلی جدید احیا می‌شود تا همچنان تولید محصول ژاپنی سرسخت ادامه داشته باشد.
سوپرکاب C۱۲۵ با ظاهر آشنای قدیمی، همانند گذشته ویژگی‌های اسکوتر و موتورسیکلت را با هم ترکیب کرده است. امضای همیشگی هوندا با طرح و رنگ آبی، سفید و قرمز زینت بخش این مدل جدید خواهد بود. سوپرکاب C۱۲۵ از پیشرانه‌ی تک سیلندر ۱۲۴.۹ سی‌سی هواخنک انژکتور، مجهز به استارت بدون کلید استفاده می‌کند. گیربکس نیمه اتوماتیک ۴ سرعته در کنار کلاچ اتوماتیک سانتریفیوژ، چراغ‌های LED، رینگ‌های ۱۷ اینچی و سیستم ترمز ABS که به‌صورت استاندارد ارائه می‌شود، قرار گرفته است. پدال تعویض دنده‌ همانند موتورسیکلت‌ها در جایگاه سمت چپ پا تعبیه شده است که البته خبری از کلاچ‌گیری نیست.
تاداماسا مائدا، مدیر پروژه‌ی ساخت C۱۲۵ گفت:
با سلیقه‌‌ی مشتری‌هایمان، چه مرد و چه زن آشنا هستیم؛ قصد ما غنی کردن سبک زندگی مشتری‌هایمان با مدل جدید سوپرکاب C۱۲۵ است. طراحی ماندگار این مدل بیانگر ارزش و محبوبیت عمومی است؛ ما سطح جدیدی از عملکرد را به پیشرانه و فرمان‌پذیری را به شاسی اضافه کرده‌ایم. همانند نگرش بنیان‌گذاران هوندا، بزرگ‌ترین لذت ما نقش مثبت داشتن در زندگی روزمره مردم و ایجاد لحظاتی خوش برای مالکان سوپرکلاب در هر زمان و مکان هنگام سواری با این موتورسیکلت است.
فروش موتورسیکلت هوندا سوپرکاب C۱۲۵ با قیمت پایه ۳ هزار و ۵۹۹ دلار از اوایل زمستان سال جاری در بازار جهانی آغاز می‌شود.

منبع : زومیت

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک