به گزارش ایران پلاک - در این ویدئوی کوتاه ۲۰ ثانیه ای که از داخل خودروی دیگری در ایالت واشنگتن گرفته شده شما یک وانت دوج رم (Dodge Ram) را مشاهده می کنید که در ترافیک در کنار شورولت کوروت C۵-R قرار گرفته است.
اینطور که به نظر می رسد گویا رانندهای خودروهای کوروت و دوج رم با یکدیگر مشکل داشته و راننده وانت مقدار زیادی گاز و دود خروجی از اگزوز خودروی خود را به سمت کوروت روانه می کند.
با توجه به حجمی از دود که از اگزوز دوج رم خارج می شود قطعا راننده این وانت موتور گازوئیلی خودروی خود را دستکاری کرده است.
در واقع ترفندی به نام رولینگ کول وجود دارد که به کمک آن یک خودروی گازوئیلی می تواند مقادیر مازادی از دود را به صورت عامدانه تولید و از اگزوز خود خارج کند. این کار با که با دستکاری در موتور خودرو و با ورود سوخت بیشتر به موتور صورت می گیرد با افزایش سرعت، توان و گشتاور خودرو همراه است. در این روش اگر فیلتر گرد و غبار نیز از موتور گازوئیلی برداشته شود حجم دودی که از اگزوز خارج می شود حتی بیشتر هم خواهد شد.
جالب است بدانید که این ترفند ناسالم به صورت کاملا اتفاقی در مسابقات محلی ای به نام تراکس پالز (Truck Pulls) کشف شده است. در طی این مسابقات راننده ها تلاش می کنند که به کمک کامیون ها و وانت های خود یک سورتمه سنگین را زودتر از بقیه به انتهای خط برسانند. برای پیروز شدن در مسابقه تلاش شد تا موتور خودرو طوری تغییر که حجم‌ بیشتری از سوخت را در اختیار داشته باشد که بدین ترتیب ترفند رولینگ کول کشف شد.
اتفاقا در این ویدئو هم ما در مورد وانتی صحبت می کنیم که یکی از بزرگترین موتورهای گازوئیلی بازار را در اختیار دارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک