به گزارش ایران پلاک - BMW در اوایل سال جاری نمونه‌ای از جدیدترین خودروهای x۴ خود را به نمایش درآورد. BMW در آن زمان تلاش کرد تا جزئیات زیادی از این خودرو را به مخاطبانش نشان دهد و اینک نیز اطلاعات و جزئیات بیشتری را از نسل جدید این خودروها به طرفدارانش نشان می‌دهد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از پرشین خودرو، در حال حاضر این خودرو بزرگتر، سبک‌تر و در عین حال پیشرفته‌تر از اسلافش معرفی شده و جایگزین خوبی برای نسل اولی‌ها محسوب می‌شود. این کوپه اسپورت، پر زرق و برق‌تر از X۳ و کوچکتر از X۶ از آب درآمده و حد واسط خوبی برای کسانی است که از هر دوی این خودروها به دلیل مقیاس و امکانات فراری‌اند.
در سطح جهانی ب‌ام‌و یک X۴ پایه را با گزینه متفاوت موتور ارائه می‌کند. با این وجود در آمریکا ما شاهد دو نسخه ازاین خودروها در مدل‌های xDrive۳۰i و پرفورمنس اورینت M۴۰i هستیم. گزینه اول این مجموعه‌ دارای موتور دو لیتری توربو ۴ سیلندر است که با گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر توانی حدود ۲۴۸ اسب‌بخار را تولید کرده و نسخه دوم نیز دارای یک موتور ۳ لیتری توربو است که با گشتاوری حدود ۵۰۰ نیوتن‌متر قدرتی حدود ۳۵۵ اسب‌بخار دارد.
با وجود اینکه اولین سازه‌های تجاری این خودرو اینک در Spartanburg در اطراف کارولینای جنوبی در حال تست رانندگی است، ب‌ام‌و از نسخه xDrive۳۰i و تریم M۴۰d خود تصاویر و جزئیات جدیدی را منتشر کرده است.

جلو پنجره X۴ های جدید نسبت به اسلافش به وضوح بزرگ‌تر شده با این حال شباهت این خودرو در نگاه اول به مدل‌های قبل ملموس است. باوجود حفظ فرم کلی، X۴ افزایشی در ابعاد را تجربه کرده به طوری که ۷۶.۲ میلی‌متر در طول، ۳۵.۶ میلی‌متر در عرض و ۵۳.۳ میلی‌متر برای فاصله محوری بزرگ‌تر شده است. این درحالیست که برای شبیه شدن این خودرو به مدل کوپه ارتفاع خودرو ۲.۵۴ میلی‌متر کاهش نشان می‌دهد.
ب‌ام‌و نسل جدید X۴ را به تکنولوژی‌های فراوانی مجهز کرده است که از جمله آنها می‌توان به چراغ‌های LED، نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی و از سیستم مسیریابی پیشرفته اشاره کرد. سامانه کمکی هشدار برخورد از جلو، سیستم ترمز و جلوگیری از تصادف در مسیرهای شهری، و سیستم تشخیص عابر پیاده از دیگر ویژگی‌های کمک راننده خودرو است. سقف سانروف پانوراما و سیستم تهویه سه ناحیه‌ای از دیگر امکانات X۴ جدید هستند.

طرفداران این خودرو می‌توانند در صورت تمایل و پرداخت هزینه بالاتر از ویژگی‌هایی چون کروز کنترل تطبیقی، تشخیص نقطه کور، دوربین ۳۶۰ درجه با دید از بالا، دید پانوراما و دید ۳ بعدی به صورت اختیاری بهره‌مند شوند.

منبع : ایران جیب
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک