به گزارش ایران پلاک - شما می توانید این خودرو را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید. اما نمی تونید این واقعیت انکار کنید که این سوپراسپرت پر سرعت ایتالیایی پرفورمنس و کارایی بی نظیری دارد.
بر روی کاغذ هیچ خودرویی توانایی رقابت با فراری ۸۱۲ Superfast را ندارد حتی پورشه ۹۱۱ توربو S. وقتی شما برای یک مسابقه روبروی محصولات کمپانی فراری قرار می گیرید پرفورمنس چندان مفهوم پر اهمیتی نیست و نمی تواند به تنهایی تضمین کننده موفقیت شما باشد.
اگر نگاهی به مشخصات و ویژگی های پورشه ۹۱۱ توربو S و فراری ۸۱۲ Superfast بیاندازید متوجه خواهید شد که پورشه تفاوت چندانی به سوپراسپرت تولیدی فراری ندارد. به عنوان نمونه این خودرو نیز درست مشابه با فراری ۸۱۲ Superfast می تواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۳ ثانیه طی کند.
محصول تولیدی پورشه دارای یک موتور ۳.۸ لیتری H۶، با گیربکس ۷ سرعته از نوع PDK دو کلاچه و اتوماتیک در کنار سیستم انتقال قدرت به چرخ ها از نوع AWD است. این موتور و گیربکس توانایی تولید ۵۸۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارند. در مقابل ۸۱۲ Superfast به یک موتور ۶.۵ لیتری ۱۲ سیلندر خورجینی مجهز است که ۷۸۹ اسب بخار قدرت را در دور موتور ۸۵۰۰ و ۷۱۸ نیوتن متر گشتاور را در دور موتور ۷۰۰۰ تولید می کند.
اگر ویدئو مسابقه بین این دو خودرو را با دقت مشاهده کنید متوجه می شوید که پورشه شروع قدرتمندی داشته و تا سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت از سوپراسپرت فراری پیشی دارد. از سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت ورق بر میگردد و همه چیز به نفع ۸۱۲ Superfast می شود. در انتهای مسابقه اختلاف سرعت این دو خودرو به چیزی در حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. پورشه با سرعت ۲۵۶ کیلومتر بر ساعت و فراری با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت مسیر مسابقه به انتها می رساند.
البته در انتها لازم به ذکر است که چنین مسابقاتی نمی تواند چیزی ثابت کند و مبنای درستی برای قضاوت باشد. هردو خودروی سوپراسپرت مذکور شتاب صفر تا صدی زیر ۳ ثانیه داشته و توانایی رسیدن به سرعت بالای ۳۱۲ کیلومتر بر ساعت را دارند. شاید پرفورمنس ۸۱۲ Superfast در مسیرهای مستقیم فوق العاده باشد اما این بدین معنی نیست که به توانایی های پورشه ۹۱۱ توربو S شک وارد است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک