به گزارش اخبار خودرو ،استون مارتین هرگز به تبدیل ابرخودروی خود به نمونه ی شهری علاقه ای نشان نداد؛ اما با این وجود جلوی شرکت های کوچکی را که خودروهای آن را به نسخه ی خیابانی تبدیل می کردند را نیز نگرفت. اکنون شرکتی به نام RML با پکیجی به سراغ خریداران مدل سوپر اسپرت ولکان رفته و به آن ها پیشنهاد تبدیل خودروی خود را به وسیله ی نقلیه مطابق با استانداردهای متداول شهری داده است.
این شرکت کوچک مهندسی که هیچگونه وابستگی به استون مارتین ندارد، بر روی هر نمونه از مدل های ولکان حدود سه ماه وقت خواهد گذاشت. در طی این مدت آن ها بر روی مولفه های کلیدی مانند ایمنی، ارتفاع خودرو از سطح زمین، ضریب دنده ها و باقی مشخصاتی که خریداران سفارش خواهند داد، کار می کنند.
این پروژه هنوز در مراحل اولیه خود است و تست هایی در رابطه با میزان آلایندگی پیشرانه و شبیه سازی تصادف (البته در کامپیوتر!) بر روی ولکان انجام می شوند. برای این که این خودرو هم چنان قادر به رقابت در پیست های باشد، باید رول کیج آن در اتاق باقی بماند تا از لحاظ قوانین ایمنی مسابقات دچار مشکل نشود.
شرکت RML هنوز از قیمت دقیق بسته ی تبدیلی خود خبری منتشر نکرده است اما مطمئناً باید انتظار عددی ۶ رقمی را بکشیم، زیرا هر کدام از ۲۴ نسخه ی ولکان ۲.۳ میلیون دلار قیمت دارند پس این پکیج نیز مانند خود اتومبیل گران خواهد بود.
ولکان قدرتمندترین ساخته ی استون مارتین با ۸۰۰ اسب بخار تا به امروز است که با داشتن وزنی معادل ۱۳۵۰ کیلوگرم در رده ی ابرخودروها HyperCars قرار می گیرد. از رقیبان مسقیم آن نیز می توان به فراری FXX K و مک لارن P1 GTR اشاره کرد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک