به گزارش ایران پلاک - در حال حاضر قوی ترین نسخه‌ی مرسدس بنز ایکس کلاس مدل X۳۵۰d است که موتور آن توانایی تولید ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر را دارد. با این وجود گویا مرسدس بنز برنامه هایی برای تولید نسخه قوی تر از این وانت ساخته شده بر اساس نیسان ناوارا دارد و تمایل دارد تا این وانت را در نسخه ۸ سیلندر نیز تولید کند.
مرسدس بنز حتی ممکن است نسخه‌ای AMG از ایکس کلاس را نیز روانه بازار کند چون خبرهایی هم در خصوص احتمال استفاده از موتور V۸ مدل S۵۶۰ که ۴ لیتر حجم دارد در ایکس کلاس وجود دارند. مسئول توسعه ی پروژه‌ی ایکس کلاس یعنی فرانک شوماخر در مصاحبه ای گفته است مرسدس از نظر فنی می تواند موتور V۸ را روی اتاق ایکس کلاس عرضه کند.
این در حالی است که مدیر بخش خودروهای ون مرسدس بنز سال گذشته در مصاحبه ای که در مراسم رونمایی از ایکس کلاس در آفریقای جنوبی برگزار شده بود گفته بود که از نظر او قرار دادن موتور هشت سیلندر در ایکس کلاس چندان مناسب نیست.
حال گفته های رسمی جدید نشان می دهند که احتمالا این کمپانی نظر خود را تغییر داده است و در آینده ای نزدیک شاهد مدلی قوی از ایکس کلاس و پرچمدار این سگمنت خواهیم بود.


منبع : دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک