به گزارش اخبار خودرو ،به گزارش روزنامه ی آلمانی Handelsblatt شرکت خودروسازی آئودی که مالکیت آن را فولکس واگن بر عهده دارد در سال ۱۹۹۹ وسیله ای با نام مستعار “دستگاه دفاع” تولید کرد؛ این دقیقا یک سال پیش از آن بود که فولکس واگن از این دستگاه برای تقلب در پیشرانه های دیزل خود بهره ببرد.
فولکس واگن که بزرگ ترین خودروساز اروپا نیز محسوب می شود، در ماه سپتامبر اعتراف کرد که با دستکاری در میزان گازهای آلاینده ی بیش از ۱۱ میلیون خودروی دیزل از برند های فولکس واگن، آئودی، پورشه، اشکودا و سیات، تقلبی گسترده انجام داده است.
در این گزارش آمده است که مهندسین آئودی توسعه ی این نرم افزار را برعهده داشتند. این نرم افزار قادر بود با قطع ثبت عملکرد موتور در مواقعی که دور موتور و به طبع آن مصرف سوخت بالا می رفت، میزان گاز های آلاینده را پایین تر از حد واقعی آن نشان دهد. اما این نرم افزار هرگز در دپارتمان خودروهای لوکس فولکس واگن استفاده نشد.
در این گزارش که هر دو شرکت فولکس واگن و آئودی مورد خطاب واقع شده اند توسط شرکت حقوقی چندملیتی Jones Day که با به کارگیری ۲۴۰۰ وکیل به طور قانونی پیگیر این افتضاح است، مطرح شده است. Jones Day اعلام کرده که “گزارشی قابل توجه” تا پایان ماه آوریل منتشر خواهد کرد که به طور کامل تمامی مسائل و نکته های تاریک این پرونده را شفاف سازی خواهد کرد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک