به گزارش ایران پلاک - دولت عوام‌گرای جدید ایتالیا برنامه‌ریزی کرده که تا سال ۲۰۲۲ حدود ۱میلیون دستگاه خودرو الکتریکی در جاده‌های این کشور در تردد باشند، تا بدین ترتیب ایتالیا از ضعیف‌ترین بازار خودروهای برقی، از نروژ پیشی بگیرد و به بزرگ‌ترین بازار خودروهای تمام‌الکتریکی در جهان بدل شود. اما رسیدن به چنین هدفی می‌تواند به این معنی باشد که دولت ایتالیا دست‌کم باید ۱۰میلیارددلار را صرف مشوق‌های مالی برای خرید این دست از خودروها کند. ائتلاف احزاب سیاسی لیگ و جنبش پنج ستاره، ماه گذشته هنگام تصویب معاهده‌ همکاری خود در اداره حکومت، مشخصا به «کاهش خودروهای دیزلی و بنزین‌سوز» در جاده‌های ایتالیا اشاره کرد.
در این سند قانونی همچنین از «مشوق‌هایی به منظور حمایت و پشتیبانی از مالکیت خودروهای الکتریکی و هیبریدی» سخن گفته شده است. با این که در این قرارداد حرفی از اعداد و ارقام مورد نظر این دو حزب زده نشده است، لوئیجی دی‌مایو، رهبر ۳۱ساله جنبش پنج ستاره که همزمان وزیر کار و توسعه و نایب نخست وزیر ایتالیا محسوب می‌شود، پیش‌تر در اظهاراتی از هدف یک میلیون خودرو الکتریکی تا سال ۲۰۲۲ حرف به میان آورده است که به باور برخی از کارشناسان چنین هدفی غیرمعقول و دست‌نیافتنی است. در صورت رسیدن به این هدف، ایتالیا در اروپا دست بالا را در استفاده از خودروهای برقی خواهد داشت.
اگر این هدف یک میلیونی تا حدودی به نظرتان حال و هوای وعده‌های انتخاباتی را دارد، درست متوجه شده‌اید چون این جزو وعده‌هایی بود که دی‌مایو سال گذشته هنگام برگزاری کارزار انتخابی می‌داد. او همچنین در همین راستا، کل سیسیل را با یک نیسان الکتریکی زیر پا گذاشت. این رقم بسیار بیشتر از چیزی است که تحلیل‌گران خودرویی پیش‌بینی می‌کردند و در نهایت به یکی از اهداف حزب جنبش پنج‌ ستاره بدل شد. جنبش پنج‌ستاره یک حزب ضد نهاد مسلط و افراطی است که فعالیت خود را ۱۰ سال قبل در اینترنت آغاز کرد و در انتخابات چهارم مارس سال جاری توانست بیشترین آراء رای‌دهندگان ایتالیایی را به خود اختصاص دهد. یک مقام آگاه تایید کرده که دولت ایتالیا در حال تلاش برای رسیدن به هدف یک میلیون خودرو برقی است، اما نگفته که این تعداد فقط شامل خودروهای تمام الکتریکی می‌شود یا مجموع خودروهای هیبریدی و تمام‌الکتریکی را شامل می‌شود. او همچنین از اظهارنظر در خصوص هزینه‌های لازم برای رسیدن به این هدف خودداری کرد.

فرصت الکتریکی‌ها
براساس آمار ارائه‌شده توسط انجمن سازندگان و فروشندگان خودرو در ایتالیا، سال گذشته از دو‌میلیون خودرو تمام‌الکتریکی فروخته شده در جهان، ایتالیایی‌ها تنها خریدار ۲هزارو۶۰۰دستگاه از آن بودند و درصورتی که خودروهای هیبریدی را نیز به این تعداد اضافه کنیم، آمار خودروهای الکتریکی خریداری شده توسط ایتالیایی‌ها به ۴هزارو۸۰۰دستگاه می‌رسد. کارشناسان برآورد می‌کنند که در حال حاضر کمتر از ۵هزارخودرو الکتریکی در جاده‌های این کشور در حال رفت و آمد باشند. دولت ایتالیا برای تبدیل شدن از کشوری که در آن خودروهای برقی نادیده گرفته می‌شود، به بزرگترین بازار برقی اروپا، باید دست‌کم مشوق‌هایی مالی را هم‌اندازه‌ دولت نروژ به مردمش ارائه دهد که به باور تحلیل‌گران اقتصادی می‌تواند میلیاردها یورو هزینه را روی دست این دولت افراطی بگذارد و تازه برخی بر این باورند که این میزان از مشوق نیز برای رسیدن به یک میلیون خودرو برقی کافی نیست. جیان پریمو کواگلیانو، رئیس موسسه تحقیقاتی پروموتور در این خصوص می‌گوید: «اگر می‌خواهید ظرف پنج سال آینده یک میلیون خودرو در جاده‌های ایتالیا در تردد باشند، تنها گزینه مزیت‌های مالیاتی هم‌تراز با نروژ است.
به این ترتیب دولت باید مانند فرانسه به فکر پرداخت مشوق‌ ۱۰هزاردلاری برای هر ماشین برقی باشد.» با وجود این آقای کواگلیانو معتقد است حتی با این هزینه هم نمی‌توان به این زودی به این تعداد از خودرو برقی دست پیدا کرد. در نروژ که بزرگ‌ترین بازار خودروهای الکتریکی در اروپا محسوب می‌شود، مشوق‌های مالی شامل معافیت مالیاتی و همچنین معافیت از پرداخت تمام عوارض برای تردد در مسیرها می‌شود. به این ترتیب نروژی‌ها می‌توانند با خرید نسخه الکتریکی فولکس‌واگن گلف که قیمتی معادل ۸هزارو۱۵۰دلار دارد، در مجموع ۱۰هزارو۴۰۰دلار یارانه دریافت کنند. در فرانسه که براساس گزارش بلومبرگ تعداد خودروهای تمام‌الکتریکی آن تا سال ۲۰۲۲ ۳، برابر خواهد شد و به رقم ۱۵۰هزاردستگاه خواهد رسید، مشتریان برای هر ماشین تمام الکتریکی ۱۰هزاریورو یارانه دریافت می‌کنند. باید منتظر ماند و دید که دولت تازه‌کار ایتالیا چه برنامه‌ای برای عملی کردن این هدف بلندپروازانه‌اش ارائه خواهد کرد.

منبع : دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک