به گزارش ایران پلاک - یک روز دیگر و یک درگ ریس دیگر. امروز ما قصد داریم یک درگ ریس متفاوت را با شما به اشتراک بگذاریم. این درگ بین جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک و مک لارن ۷۲۰S صورت گرفته است.
احتمالا شما نتیجه این درگ را پیش بینی کرده اید و قرار گرفتن این دو خودرو در کنار همدیگر برایتان عجیب است. وقتی یک شاسی بلند نسبتا سنگین در کنار یک سوپرکار پیشرفته مجهز به انواع و اقسام تکنولوژی روز قرار بگیرد برنده کاملا مشخص است.
اما نکته ای که این ویدئو داره این است که شما بعد از تماشای آن از قضاوت عجولانه خود پشیمان شده و درک متفاوت تری نسبت شاسی بلندها خواهید داشت.
باید دقت کنید که شاسی بلند مدنظر ما یک جیپ گرند چروکی معمولی نیست. ما اینجا با یک ترک‌هاوک سروکار داریم. این خودرو به یک موتور ۶.۲ لیتری خورجینی ۸ سیلندر Hellcat HEMI در زیر کاپوت خود مجهز است که توانایی تولید ۷۰۷ اسب بخار قدرت و ۸۷۵ نیوتن متر گشتاور را دارد. هرچند داشتن چنین مشخصاتی کاملا برای یک شاسی بلند عجیب است اما اگر بدانیم جیپ برند آن شاسی بلند است دیگر تعجب نخواهیم کرد.
شاید بتوان بزرگترین مشکل ترک‌هاوک برای چنین مسابقه ای را وزن آن درنظر گرفت. این خودروی ۲۴۳۲ کیلوگرمی در مقابل مک لارن ۷۲۰Sای قرار دارد که با وزن ۱۴۱۸ کیلوگرمی خود به قوای محرکه ای مجهز است که توانایی تولید ۷۱۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. این اختلاف وزن حدودا ۱ تنی کاملا کار را برای شاسی بلند جیپ سخت کرده است.
اما قسمت جالب ماجرا این است که برخلاف تصور همه ۷۲۰S است که مسابقه را از دست می دهد. درحالی که جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک با زمان ۱۱.۹۶ ثانیه مسیر یک چهارم مایلی مسابقه را تموم می کند مک لارن ۷۲۰S همین مسیر را با زمان ۱۲.۲۲ ثانیه به پایان می رساند.

منبع : دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک