به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو، با افزایش قیمت خودروها، مخصوصا چینی ها شاهد بودیم که قسمت های مختلف بازار تنوع کمتری را پیدا کردند و یا رونق همیشگی را نداشتند. این مسئله تنها در سه هفته اخیر اتفاق افتاده است و با گران شدن تعداد قابل توجهی از خودروهای به نسبت محبوب بازار، تا حدی مشتریان دست نگه داشته اند. البته که این تعلل در خرید، کمی به بازار آخر تابستان هم بر می گردد که هر ساله نسبت به اوایل تابستان کم رونق تر است. حال با در نظر گیری این شرایط، چهارشنبه هفته گذشته شاهد بودیم که شرکت مدیران خودرو، بالاخره قیمت MVM X33S را اعلام کرد و بر خلاف پیش بینی ها، قیمت به نسبت مناسبی را برای محصول خود در نظر گرفت. ۷۴ میلیون و ۸۸۹ هزار تومان برای X33S و ۷۶ میلیون و ۸۸۹ هزار تومان با X33S Sport نشان می دهد که مدیران خودرو قصد دارد تا بخش مهمی از بازار را دست خود بگیرد. با نگاهی ساده می توان فهمید که این روزها رده قیمتی ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان تنوع چندانی ندارد و جک S5 دنده ای هم که محبوب بود، طی یک ماه گذشته قیمتی بیش از ۸۰ میلیون تومان را در نمایندگی های کرمان موتور تجربه می کند.
از طرفی هایما S7 ایران خودرو هم با سابقه به نسبت خوب، مشتریان خود را حفظ کرده است، ولی هیچ وقت نتوانسته بازار خودروهای رقیب را تحت تاثیر خود قرار دهد. حال مدیران خودرو با قیمت گذاری X33S کاملا برای گرفتن سهم قابل توجهی از بازار ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان حاضر شده است و این روزها قصد دارد محصولات خود هر چه بهتر نسبت به گذشته معرفی کند. امکاناتی هم که در X33S وجود دارد، در کنار ظاهر تغییر یافته می تواند نظر بخش مهمی از بازار را به سمت خود بکشاند. همچنین عبور از اعتماد ۲۰۰ هزار خانواده ایرانی به شرکت مدیران خودرو، باعث شده تا بسیاری رویکرد متفاوت نسبت به قبل با این برند داشته باشند.
X33S به موتور دو لیتری با قدرت ۱۰۰ کیلووات (هر یک کیلووات برابر با ۱٫۳۴۱۰۲ اسب بخار است) و ۱۸۰ نیوتون متر گشتاور مجهز است و با این پیشرانه می تواند به سرعت بیش از ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت برسد. گیربکس این خودرو کراس اوور چینی از نوع CVT با قابلیت تعویض دستی است که می تواند قدرت را به چرخ های جلو برساند. همچنین در X33S امکاناتی نظیر دو کیسه هوا، سانروف، صفحه نمایشگر لمسی ۸ اینچی، قابلیت اتصال USB و Ipod و…، دی لایت، تودوزی چرم، کروزکنترل، سنسور پارک عقب، سیستم تهویه اتوماتیک و… وجود دارد. طبق گفته کمپانی چری و شرکت مدیران خودرو، X33S در ۲۰۰ پارامتر با نسخه های قبلی X33 متفاوت است. از اصلی ترین تغییرات این مدل می توان به تغییر در کیفیت، طراحی جلو و عقب، طراحی کابین، هماهنگی موتور و گیربکس، بازبینی تعلیق و هندلینگ و… اشاره کرد. با توجه به اینکه فروش آمار فروش X33های قبلی نشان می دهد که مدیران خودرو همچنان بیشترین بازار کراس اوورها را در دست دارد، می توان پیش بینی کرد که با ورود فیس لیفت ۲۰۱۶ دوباره تا حد زیادی بازار به دست این شرکت سپرده می شود.
این شرکت چند ماه پیش با معرفی چری آریزو۵ و آغاز پیش فروش آن در نمایشگاه خودرو شیراز نشان داد که نگاه خاصی به بازار ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان دارد و می خواهد که با خودروی سواری هم در این بخش حضور داشته باشد. البته که افزایش قیمت آریزو۵ و نزدیک شدن قیمت به ۷۵ میلیون تومان، باعث شد تا این خودرو چینی از محدوده رقابت با جک J5 اتوماتیک خارج شود و حال با فاو بسترن B50F گروه بهمن طرف شود که نظر بخش قابل توجهی از بازار را به سمت خود کشانده و از طرفی سابقه به نسبت خوبی در بازار دارد. ولی باید در نظر گرفت که در بخش هایی چون ایمنی، سطح امکانات رفاهی، مصرف سوخت، بخشی از کیفیت و… چری آریزو۵ بهتر ظاهر شده و گویا استقبال خوبی هم از آن به عمل آمده است. چری آریزو۵ به موتور ۱٫۵ لیتری ۱۱۶ اسب بخار با گیربکس CVT مجهز است و امکاناتی نظیر شش کیسه هوا، استارت دکمه ای، سانروف، مانیتور، دوربین عقب، سیستم کنترل پایداری، کروزکنترل، تودوزی چرمی و… در آن وجود دارد.
حال باید منتظر ماند و دید که آیا شرکت های چون کرمان موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و… برنامه جدیدی برای به رقابت در بازار ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان دارند یا خیر؟
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک