به گزارش ایران پلاک ، پس از حضور موفق پژو ۲۰۰۸ DKR در مسابقات رالی پاریس داکار و نیز مسابقات جاده ابریشم، امسال تیم پژو قصد دارد آن موفقیت ها را با پژو ۳۰۰۸ DKR تکرار کند. جانشینی که استفان پیترهانسل مصمم است با آن به رکورد تاریخی ۱۲ بار قهرمانی مسابقات داکار در ژانویه برسد و همچنین سیریل دسپرس اولین قهرمانی خود در مسابقات رالی جاده ابریشم را تجربه کند.
این مبارز جدید داکار که بر پایه مدل جدید اس یو وی پژو ساخته شده قرار است در ماه آینده در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شود. ۳۰۰۸ DKR محصول هشت ماه تلاش تیم طراحی پژو در مرکز ولیزی در حومه پاریس است تا بتواند با موفقیت مسابقات داکار را در تپه های شیلی و آرژانتین تمام کند. به طور مشخص در این خودروی مسابقه ای از اس یو وی ۳۰۰۸ الهام گرفته شده تا اکنون که پژو پس از ۲۵ سال در سال ۲۰۱۵ به این مسابقات بازگشته حضوری قدرتمند داشته باشد.
برونو فامین، سرپرست تیم طراحی در این خصوص گفته است : « ۳۰۰۸ سمبلی از گامی رو به جلو است. هدف ما از طراحی این خودرو این است که نقاط ضعف سایر رقبا را شناسایی کرده و آنها را تبدیل به نقاط قوت کنیم؛ درحالی که سرمایه گذاری برای ارتقا نقاط قوت فعلی را نیز ادامه می‌دهیم.
سباستین کریکوئت، رییس ارشد بخش طراحی بیرونی پژو، ۳۰۰۸ را در هر دو مدل جاده ای و DKR دارای خطوطی تهاجمی برشمرد. خودروهای طراحی شده برای مسابقات داکار از قوانین فنی خاصی پیروی می‌کنند اما با این حال الهام گرفتن آنها از طراحی خودروهای جاده ای کاملا مشهود است.
کریکوئت در این باره گفت : « اتومبیل جدید ما برای مسابقات داکار اوج تکامل آخرین اس یو وی تولید شده توسط پژو است. در این محصول ما زبان طراحی نسخه جاده ای را حفظ کرده ایم، اما آن را به زبان رالی ترجمه نموده ایم. و این از جمله وظایف یک طراح است که در طراحی یک محصول همیشه نسخه مسابقه ای آن را نیز در ذهن خود داشته باشد. »

منبع:اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک