به گزارش ایران پلاک به نقل ازاخبار خودرو، از این تعداد خودروی فروخته شده، ۱۴۲۵۵۴ دستگاه متعلق به برند ب‌ام‌و است که بخش اعظمی از آن را شاسی بلندهای سری X این کمپانی آلمانی تشکیل می‌دهد. فروش مدل X۱ در مقایسه سال به سال دو برابر شده، میزان فروش X۳ و X۴ به ترتیب ۲۹.۷ و ۱۰.۶ درصد افزایش پیدا کرده، و تعداد X۵ های فروخته شده نیز با افزایشی ۹.۹ درصدی به ۱۲۳۲۱ دستگاه رسیده است.
میزان فروش سری ۷ ب‌ام‌و به عنوان پرچم دار این برند در مقایسه با ماه مشابه پارسال با افزایشی بیش از ۳ برابری به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است، این در حالی می‌باشد که فروش خودروهای سری i و iPerformance این خودروساز آلمانی از کل فروش سال ۲۰۱۵ بیشتر بوده و عدد ۳۴۶۶۴ دستگاه را امسال نشان می‌دهد. تنها در ماه آگوست، ۲۸۴۸ دستگاه i۳ در سراسر جهان تحویل مشتریان شده که افزایشی ۷۳.۲ درصدی می‌باشد.
در ماه آگوست اروپا بزرگ‌ترین بازار گروه ب‌ام‌و بوده است، به طوری که برندهای ب‌ام‌و و مینی روی هم فروشی معادل ۶۲۶۵۳ دستگاه داشته‌اند، افزایشی ۶.۳ درصدی، در حالی که فروش کلی یک سال اخیر آن‌ها در بازار اروپا با افزایش ۱۰.۱ درصدی به ۶۸۵۳۲۸ دستگاه رسیده است. از عوامل اصلی این میزان رشد قوی ایتالیا با ۵۱۴۴۴ دستگاه، اسپانیا با ۳۵۶۳۴ دستگاه و کشورهای اسکاندیناوی با ۳۴۳۷۰ دستگاه فروش بوده‌اند.
در قاره آسیا، ب‌ام‌و و مینی روی هم ۵۹۰۴۷ دستگاه خودرو در ماه آگوست فروخته‌اند که افزایشی ۱۳.۸ درصدی داشته، این در حالی است که کل فروش ۸ ماهه امسال گروه خودروسازی ب‌ام‌و در آسیا به عدد ۴۷۶۷۷۷ دستگاه رسیده است. چین هنوز هم مهم‌ترین بازیگر این منطقه برای ب‌ام‌و محسوب می‌شود، به گونه‌ای که از کل فروش امسال این گروه ۳۲۹۹۷۲ دستگاه متعلق به این کشور پر جمعیت بوده، در عین حال ب‌ام‌و رشد فروشی قوی را در ژاپن و کره جنوبی به ترتیب با فروش ۴۶۷۱۳ و ۳۹۳۹۲ دستگاه تجربه کرده است.
در قاره آمریکای شمالی، فروش ب‌ام‌و و مینی در ماه آگوست ۴.۴ درصد کاهش پیدا کرده و به ۳۸۲۰۰ دستگاه رسیده است، از این میزان ۳۰۵۰۰ دستگاه متعلق به ایالات متحده می‌باشد که آن هم ۷.۲ درصد در مقایسه با آگوست ۲۰۱۵ کم‌تر شده، ۳۵۷۵ دستگاه متعلق به کانادا می‌باشد با افزایشی ۸ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال و در نهایت از کل فروش ب‌ام‌و و مینی در آمریکای شمالی با افزایشی ۲۵.۵ درصدی ۲۹۷۶ دستگاه در مکزیک به فروش رفته است. میزان فروش یک سال اخیر این گروه خودروسازی در این منطقه با کاهش ۷.۰ درصدی به ۲۹۸۸۲۱ دستگاه رسیده است.
طبق این گزارش میزان فروش موتورسیکلت‌های ب‌ام‌و نیز ا افزایش ۵.۷ درصدی در ماه آگوست امسال به ۹۲۳۸ دستگاه رسید. این در حالی است که میزان فروش یک سال اخیر این برند در شاخه موتورسیکلت‌ها با رشدی ۲.۵ درصدی عدد کلی ۱۰۳۸۲۹ دستگاه را نشان می‌دهد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک