به گزارش ایران پلاک - در سال‌هایی که پیش رو داریم، جایگاه انرژی تجدیدپذیر به طور مستمر تقویت خواهد شد و براساس گفته‌های برخی از عالی‌ترین چهره‌ها در بحث انرژی، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۵۰ نیمی از کل برق جهان از طریق این نوع انرژی تامین شود. در عین حال تلاش‌های خستگی‌ناپذیر دونالد ترامپ نیز برای حفظ صنعت ذغال‌سنگ محتوم به شکست به نظر می‌رسد و براساس گفته‌های کارشناسان مالی انرژی‌های نوین بلومبرگ تا اواسط قرن حاضر ذغال‌سنگ تنها در تولید ۱۱درصد از برق جهان نقش خواهد داشت که به این ترتیب سهم آن از ۳۸درصد فعلی بسیار کمتر خواهد بود.

چشم‌اندازی جدید
در برنامه‌ جدید موسسه مالی انرژی‌های نوین بلومبرگ که تحت عنوان چشم‌انداز انرژی جدید ۲۰۱۸ منتشر شده، چنین آمده که ادامه افت هزینه باتری‌ها، به میزان قابل‌ملاحظه‌ای قابلیت ذخیره برق در ساعات غیراوج مصرف را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب امکان فروش این برق ذخیره در ساعات اوج فراهم می‌شود که در نتیجه امکان بهره‌مندی از فناوری‌های تجدیدپذیر خصوصا پروژه‌های بادی و خورشیدی را برای سهم رو به گسترش بازار برق افزایش می‌دهد. به این ترتیب یک بازار بزرگ باتری به ارزش ۵۴۸میلیارد دلار به وجود خواهد آمد و ارزش کل سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک از امروز تا سال ۲۰۵۰ به ۱۱.۵تریلیون‌دلار خواهد رسید. بیشترین سهم از این سرمایه‌گذاری در بخش‌های بادی و خورشیدی (با ارزش ۸.۴تریلیون‌دلار) صرف خواهد شد و ۱.۵‌تریلیون دیگر از این مبلغ نیز به توسعه و ساخت فناوری‌هایی مانند هیدرو و هسته‌ای اختصاص خواهد یافت. براساس گزارش بلومبرگ ۸۷درصد از برق مصرفی اروپا تا سال ۲۰۵۰ از انرژی‌های تجدید‌پذیر تامین خواهد شد، در حالی‌که در هند این میزان ۷۵درصد، در چین ۶۲درصد و در ایالات‌متحده ۵۵درصد خواهد بود. در عین حال در بسیاری از کشورها نیز با افزایش تمرکززدایی روبه‌رو خواهیم بود؛ مانند استرالیا که تا اواسط قرن حاضر در آن باتری‌ها و صفحه‌های خورشیدی ۴۳درصد از کل ظرفیت برق را به خود اختصاص خواهند داد.

تغییر گزینه‌های موجود
در گزارش امسال بلومبرگ، برای نخستین بار است که نشان داده می‌شود، چگونه افت هزینه‌های باتری بر ترکیب انرژی‌هایی تاثیر خواهد گذاشت که طی دهه‌های آتی برای تولید برق مصرف می‌شوند. براساس پیش‌بینی موسسه مالی انرژی‌‌های نوین بلومبرگ قیمت‌‌ باتری‌های لیتیوم یونی که همین حالا نسبت به سال ۲۰۱۰ حدود ۸۰درصد به ازای هر مگاوات-برساعت کاهش پیدا کرده، همچنان با رشد صنعت و بازار خودروهای الکتریکی در دهه ۲۰۲۰ به ارزان‌شدن خود ادامه خواهند داد. سب هنبست، رئیس بخش اروپا، خاورمیانه و آفریقای موسسه مالی انرژی نوین بلومبرگ و نویسنده گزارش اخیر می‌نویسد: «ما پیش‌بینی می‌کنیم که تا سال ۲۰۵۰، ۵۴۸میلیارد دلار در باتری‌ها سرمایه‌گذاری شود که دوسوم آن در شبکه‌ توزیع برق و یک‌سوم آن در خانه‌ها و بنگاه‌های تجاری مورداستفاده قرار خواهد گرفت. ورود باتری‌های ذخیره ارزان به این معناست که انتقال برق از باد و خورشید بسیار بهبود پیدا خواهد کرد و در نتیجه این فناوری‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا در زمانی که باد نمی‌وزد یا هوا آفتابی نیست نیز قابلیت تامین برق را داشته باشیم. واضح است که بهبود و ارتقای باتری‌ها و همچنین امکان استفاده از سوخت‌های پاک تاثیر بسیار قابل‌ملاحظه‌ای بر آینده خودروسازی خواهد گذاشت و گزینه‌های قابل‌استفاده خودروسازان را افزایش خواهد داد.»

انرژی‌های تجدید‌پذیر در عالم خودرو
در حال حاضر بسیاری از خودروسازان از دایملر گرفته تا نیسان در حال اختصاص‌دادن بخشی از تولید خود به خودروهای الکتریکی هستند و تاکید بیش از حد قانونگذاران بر استفاده از انرژی‌های پایدار به این انتخاب خودروسازان دامن زده است. از سوی دیگر انتظار می‌رود که با گذشت زمان فناوری‌های دیگر مانند خودروهای هیدروژنی پیل‌سوختی نیز تا حد قابل‌توجهی پیشرفت کنند و خودروسازان به شکل گسترده‌تری از این فناوری در عرضه خودروهای پاک خود بهره‌ بگیرند. با از دور خارج شدن هر چه بیشتر سوخت‌های فسیلی می‌توان پیش‌بینی کرد که موتورهای درون‌سوز به طور کلی از خط‌تولید خودروسازان خارج شوند و سوخت فسیلی تنها در شکل بسیار محدود و در موارد خاص مورداستفاده قرار بگیرد. براساس پیش‌بینی موسسه مالی انرژی نوین بلومبرگ تا اواسط قرن حاضر استفاده از صفحه‌های خورشیدی ۱۷برابر و استفاده از توربین‌های بادی ۶برابر خواهد شد. طبق گزارش منتشرشده، با افزایش تعداد خودروهای الکتریکی در جاده تا سال ۲۰۵۰، ۹درصد از کل برق تولیدی برای حمل‌ونقل مورداستفاده قرار گرفت که با توجه با ظهور شیوه‌های نوین تولید و مهار انرژی تجدیدپذیر و ارزان شدن برق مصرفی کاملا قابل قبول و منطقی به نظر می‌رسد.

منبع : دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک