به گزارش ایران پلاک - اگر به دنبال خودرویی مطمئن و قابل اطمینان هستید جدیدترین آمار جی دی پاور نشان می دهد که کیا، هیوندای و جنسیس بهترین خودروها در این زمینه هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند.
بالاترین امتیاز در این بخش به برند جنسیس رسیده است و ۶۸ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را دریافت کرده است. این امتیاز نشان دهنده ی ایراد در هر ۱۰۰ خودرو است و هرچه عدد آن کمتر باشد بهتر است. کیا که سال گذشته در صدر جدول بود امسال افول کرده و امتیاز در رده دوم قرار دارد. جایگاه بعدی در اختیار هیوندای با ۷۴ امتیاز است.
در رده های چهارم و پنجم نیز نام پورشه با ۷۹ امتیاز و فورد با ۸۱ امتیاز به چشم می خورند. بدترین امتیاز جی دی پاور به لندروور رسیده است و ۱۶۰ امتیاز را دریافت کرده است. در لیست بدترین ها از آخر جگوار با ۱۴۸ امتیاز و ولوو با ۱۲۲ امتیاز نیز قرار دارند.
عدد متوسط برای صنایع خودرویی در خصوص بروز ایراد در هر ۱۰۰ خودرو ۳ امتیاز است و نشان می دهد که سه خودروساز اروپایی در سطحی پایین تر از متوسط قرار دارند. سه خودروساز نخست آمریکا یعنی جنرال موتورز، فورد و فیات کرایسلر نیز نسبت به سال قبل پیشرفت کرده اند و امتیاز های بهتری را دریافت کرده اند.
در صورتی هم که به صورت موردی به خودروها بپردازیم بهترین امتیاز متعلق به پورشه ۹۱۱ با ۴۸ امتیاز استو کم ایراد ترین خودرو از دید جی دی پاور محسوب می شود.
مزدا در رده بندی امسال در جایگاه ۲۳ قرار دارد ولی پیشرفت قابل توجهی کرده است و امتیاز خود را ۲۵ امتیاز بهبود بخشیده است. برندهای دیگری همچون لکسوس، کادیلاک، هیوندای و اینفینیتی نیز خودروسازانی هستند که در مقایسه با رتبه سال گذشته پیشرفت کرده اند.
در این خصوص دیور سرجنت معاون بخش جهانی خودروی جی دی پاور گفته است که خودروسازان به خوبی مطالبات و گزارشات مصرف کنندگان را زیر نظر دارند و سعی می کنند تا هر سال عملکرد بهتری داشته باشند. همچنان که خودروها پیچیده تر و مجهز تر می شوند خریداران نیز ایرادات بیشتری را در خودروها پیدا و خودروسازان سعی در رفع آنها می کنند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک