به گزارش ایران پلاک - در سال ۲۰۱۰ بود که جی پاور نسخه ای تقویت شده از بی ام و X۶ را معرفی کرد. این مدل در آن زمان دارای مشخصات فوق العاده ای بود و موتور ۵.۵ لیتری ۱۰ سیلندر آن می توانست ۸۸۸ اسب بخار قدرت و ۸۷۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. این خودرو همچنین در زمان خود سریع ترین خودروی شاسی بلند جهان بود.
اما آن خودرو بر اساس نسل اول بی ام و X۶ ساخته شده بود و حالا این خودرو در نسل دوم خود قرار دارد و در سگمنت خود نیز رقیبی بسیار جدی به نام لامبورگینی اوروس را دارد. با این وجود اما جی پاور تصمیم گرفته است تا با مهندسی خود را روی نسل دوم X۶ نیز پیاده کرده و این خودرو را با کیت بدنه تایفون روانه بازار کند.
محصول جدید جی پاور دارای ۷۵۰ اسب بخار قدرت و ۹۸۰ نیوتن متر گشتاور است که این اعداد در مقایسه با مدل عادی این خودرو ۱۰۰ اسب بخار و ۱۳۰ نیوتن متر بیشتر هستند. بی ام و X۶ جدید جی پاور می تواند مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۱.۵ ثانیه طی کند و حداکثر سرعت آن ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت است که از این نظر تنها ۶ کیلومتر کندتر از لامبورگینی است.
این قدرت و عملکرد از یک موتور ۴.۴ لیتری توربو به دست آمده است که به سیستم کامپیوتری V۳ مجهز شده است.
کیت بدنه تایفون نیز شامل سپرهای جلو و عقب، ورودی هوای روی کاپوت و دیفیوزر فیبر کربنی می شود. برای X۶ جی پاور یک سیستم اگزوز سفارشی از جنس تیتانیوم نیز طراحی شده است و سیستم تعلیق آن نیز از نوع فنر لول است. در انتها نیز جی پاور رینگ های ۲۳ اینچی هاریکن RR را روی این خودرو سوار کرده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک