به گزارش ایران پلاک - در تابستان سال ۹۵، یکی از مهندسان پورشه در مصاحبه با مجلات خودرویی اعلام کرد که این شرکت خودروساز آلمانی با جدیت تمام مراحل طراحی و توسعه خودروی کاملا الکتریکی خود یعنی " Mission E" را پشت سرمی‌گذارد تا در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه شود. بعد از آن در شهریورماه سال گذشته، بار دیگر کمپانی خودروسازی پورشه صحبت از خودروی کاملا الکتریکی خود به میان آورد و یکسری اطلاعات جدید از آن ارائه کرد که پیش از این به آن اشاره کردیم، اما بلاخره کمپانی خودروسازی پورشه با انتخاب یک اسم رسمی برای این اتومبیل، به اولین خودروی تمام الکتریکی خود هویت بخشیده است.
تایکان (Taycan)، نام انتخاب شده از سوی شرکت خودروسازی پورشه برای معرفی اولین خودروی تمام الکتریکی این شرکت خواهد بود که قرار است از سال آینده راه اندازی شود. گفته می‌شود که نام"تایکان" به معنی اسب جوان و پرجنب و جوش است که با نسبت دادن این لقب به خودروی تمام الکتریکی پورشه، می‌توان انتظار یک عملکرد سریع و حیرت انگیز را از این خودرو داشت.

براساس گفته‌ها، محصول جدید پورشه چیزی کاملا متفاوت از رقبایش در بازار خواهد بود و بعد از تولید و عرضه به بازار، به عنوان رقیبی اصلی برای محصولات تسلا موتورز پا به میدان رقابت خواهد گذاشت. به گفته پورشه، این خودرو با سیستم محرکی قدرتمند ۶۰۰ اسب بخاری به مرحله تولید خواهد رسید که برای تغذیه آن از باتری‌های قدرتمند استفاده خواهد شد. در حال حاضر محصولات تسلا تنها با یکبار شارژ در بهترین شرایط محدوده حرکتی تقریبا ۳۲۰ کیلومتری دارند، ولی پورشه ادعا کرده که باتری‌هایش بر روی این خودرو تا ۵۰۰ کیلومتر توانایی ارسال انرژی به سمت موتورهای محرک را خواهد داشت. در صورت اتمام شارژ باتری‌ها نیز جایی برای نگرانی وجود ندارد، چون باوجود سیستم شارژ سریع، تنها در عرض ۱۵ دقیقه حداقل ۸۰ درصد باتری‌ها شارژ خواهند شد و یا با صرف تنها ۴ دقیقه می توان انرژی مورد نیاز برای طی کردن مسافت ۱۰۰ کیلومتری فراهم کرد.
با استفاده از سیستم محرک مذکور بر روی پورشه "تایکان"، گفته می‌شود که شتاب صفر تا صد خودرو به حداقل ۳.۵ ثانیه رسیده و همچنین می‌تواند در عرض ۸ دقیقه پیست نوربرگ رینگ را به طور کامل طی کند. در ادامه هم بد نیست بدانید که شرکت خودروسازی پورشه برای طراحی و ساخت این خودرو و همچنین کارخانه مخصوص برای تولید آن، حدود ۷۰۰ میلیون یورو یا به عبارتی دیگر چیزی بیش از ۸۳۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است که با ساخت و راه اندازی آن، می‌تواند ۱۲۰۰ کارمند و کارگر جدید به زیرمجموعه خود اضاف کند. هرچند این ۷۰۰ میلیون یورو برای ساخت کارخانه جدید برای مونتاژ و همچنین یک کارخانه جدید برای تولید قطعات خودرو و سیستم محرک آن خواهد بود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک