به گزارش ایران پلاک - هیوندای در حالی از مدل فیس لیفت توسان برای سال ۲۰۱۹ رونمایی کرده است که این خودرو اولین محصول این شرکت خواهد بود که به سیستم هیبریدی دیزلی مجهز خواهد شد.
موتور این خودرو یک نمونه ۲ لیتری است و در کنار آن از یک سیستم برقی ۴۸ ولتی کمکی با باتری ۰.۴۴ کیلووات ساعتی استفاده شده است. این سیستم هیبریدی می تواند در زمان ترمز گیری نیز به بازیابی نیروی ترمز بپردازد و نقش استارت موتور را نیز بازی می کند.
به کمک این فناوری جدید هیوندای توانسته که آلایندگی CO۲ توسان را تا ۷ درصد کاهش دهد. مدل دیزلی توسان دارای قدرت ۱۸۳ اسب بخار است و این قدرت با استفاده از یک گیربکس ۶ دنده دستی و یا ۸ دنده اتوماتیک به چرخ ها انتقال پیدا می کند.
هیوندای همچنین اعلام کرده است که تنوع موتورهای این خودرو را در آینده افزایش خواهد داد و حالا توسان با تکنولوژی های جدیدی در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
هیوندای توسان ۲۰۱۹ به زودی وارد بازار اروپا خواهد شد و قیمت آن هنوز اعلام نشده است. کار توسعه‌ی محصولات هیبریدی هیوندای هنوز به پایان نرسیده است و هیوندای بنا دارد تا بهار آینده یک مدل هیبریدی دیگر را نیز با موتور دیزلی ۱.۶ لیتری معرفی کند.
در بازار آمریکا هیوندای توسان با یک موتور ۲ لیتری به قدرت ۱۶۶ اسب بخار و گشتاور ۲۰۵ نیوتن متر و یک موتور ۲.۴ لیتری ۱۸۱ اسب بخاری با گشتاور ۲۳۷ نیوتن متر عرضه می شود. موتور ۲.۴ لیتری این خودرو جایگزین موتور ۱.۶ لیتری توربو بنزینی این خودرو شده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک