به گزارش ایران پلاک - به نظر می رسد مرسدس E۶۳ AMG S در تمام رقابت ها در برابر خودروهای رقیب و غیر رقیب یک معیار برای سنجش عملکرد محسوب می شود. فرقی نمی کند رقیب واقعی آن بی ام و M۵ باشد یا رقبای دیگر مانند سوپر اسپرت های گران قیمت باشند که به ظاهر شکست دادن E۶۳ برای آنها کار راحتی است. با این حال E۶۳ مملو از قدرت و گشتاور است زیرا موتور V۸ توئین توربوی آن که ۴.۰ لیتر حجم دارد ۶۰۴ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و با کمک سیستم ۴ چرخ محرک می تواند لانچ بسیار سریعی داشته باشد.
در این فیلم شاهد رقابت این مرسدس با سه خودروی مطرح هستیم که عبارتند از فراری GTC۴Lusso T، پورشه ۹۱۱ GT۳ و فراری ۴۸۸ GTB. هیچکس به جای این خودروها یک E۶۳ خریداری نمی کند ولی پس از دیدن رقابت این مرسدس با بعضی از آنها شاید در خریدشان دچار شک و تردید شوند!
روی کاغذ فراری GTC۴Lusso T فقط ۲ اسب بخار از مرسدس ضعیفتر است و گشتاور آن بسیار کمتر بوده (۷۶۰ نیوتن متر در برابر ۸۵۰) و برخلاف مرسدس از سیستم ۴ چرخ محرک بهره نمی برد و دیفرانسیل عقب است. مرسدس فراری GTC۴Lusso T را به راحتی شکست می دهد. پورشه ۹۱۱ GT۳ با موتور تنفس طبیعی ۵۰۰ اسبی و انتقال قدرت به چرخهای عقب نسبت به فراری مقاومت بهتری در برابر مرسدس از خود نشان می دهد ولی باز هم در سرعت های بالا مرسدس از آن پیشی می گیرد.
سرانجام برای شکست دادن مرسدس E۶۳ S AMG یک فراری ۴۸۸ GTB با موتور ۳.۹ لیتری توئین توربو با قدرت ۶۷۰ اسب بخار وارد میدان می شود که بالاخره مرسدس را شکست می دهد! این تستها نشان می دهد که یک سدان ۴ در لوکس می تواند رقیب بسیار خطرناکی حتی برای سوپر اسپرت ها باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک