به گزارش ایران پلاک - اخیرا پورشه مدل ۹۱۹ Hybrid Evo را به پیست نوربرگ رینگ برده است. با اینکه رکوردی شکسته نشد ولی محاسبات نشان می دهند که این هیولای ۴ چرخ قطعا می تواند سریعترین زمان دور این پیست مشهور را ثبت کند. در شرایط ایده آل حتی احتمال دارد پورشه رکورد باورنکردنی ۴ دقیقه و ۵۱ ثانیه را در این پیست ثبت کند که با اختلاف زیاد سریعتر از تایم ۶ دقیقه و ۱۱.۱۳ ثانیه است که در سال ۱۹۸۳ توسط پورشه ۹۵۶ با رانندگی استفان بلوف ثبت شد.
میشا شارودین (ساکن منطقه نوربرگ رینگ) در روزی که پورشه ۹۱۹ وارد نوربرگ رینگ شده بود در مجاورت پیست حضور داشت و توانست دورهای سریع این خودرو در پیست را ثبت کند. سریعترین زمان به دست آمده ۶ دقیقه و ۲۰ ثانیه بود که توسط تیمو برنارد برنده مسابقات ۲۴ ساعته لمنز در سال گذشته ثبت شد. با این حال این تایم کل ماجرا نیست.
برنارد در آخرین مسیر مستقیم پیست در حال رها کردن پدال گاز برای کاهش سرعت و ورود به پیت استاپ بود. خوشبختانه شارودین نزدیک یکی از پست های مارشال بود که در آنجا می توانست صدای رادیوی پیست را بشنود. داوران زمانی که پورشه ۹۱۹ از کنار آنها عبور کرد را بررسی کردند و از این طریق شارودین توانست زمان به دست آمده در بخش های مختلف پیست هنگامی که هنوز برنارد پدال گاز را رها نکرده بود و با حداکثر قدرت در حال حرکت بود را محاسبه کند. با در نظر گرفتن یک تایم تخمینی برای بخش پایانی پیست که ۴ کیلومتر طول دارد، شارودین تخمین زد که پورشه ۹۱۹ می توانست در مدت زمان ۵ دقیقه و ۹ ثانیه این پیست را طی کند!
علاوه بر این در آن روز هوا نسبتا گرم و دمای پیست بسیار بالا بود. در شرایط بهتر احتمال دارد پورشه ۹۱۹ بتواند تایم زیر ۵ دقیقه را نیز ثبت کند.
طبق پیش بینی شارودین، احتمالا پورشه تایم های به دست آمده از این دورها را تحلیل می کند و در شرایط بهتر برای شکستن رکورد قدیمی پورشه ۹۵۶ به این پیست بر می گردد. مدرک محکمی برای اینکه ثابت کند چنین اتفاقی رخ می دهد وجود ندارد ولی استدلال شارودین منطقی به نظر می رسد.
پورشه ۹۱۹ هایبرید Evo تلاش پورشه برای خلق خودرویی است که بتواند بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات مسابقه تایم های سریعی را ثبت کند. این خودرو از یک موتور ۴ سیلندر وی شکل توربوشارژ ۲.۰ لیتری با قدرت ۷۱۰ اسب بخار نیرو می گیرد و مجهز به دو سیستم بازیابی انرژی است که جمعا ۴۳۴ اسب بخار قدرت اضافی تولید می کنند. بدنه این خودرو آیرودینامیک پیشرفته ای دارد و مجهز به ارکان قابل تنظیم فعال است. مهندسین پورشه تمام مواردی که در یک دور پیست غیر ضروری است را حذف کرده اند مانند برف پاک کن، سیستم تهویه مطبوع و سیستم جک بادی. این خودرو هم اکنون رکورد جدید ۱ دقیقه و ۴۱.۷۷۰ ثانیه را در اسپا فرنکورچمپس ثبت کرده است.
هنگامی که پورشه این خودرو را به فستیوال سرعت گودوود ببرد احتمالا رکوردهای بیشتری را ثبت خواهد کرد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک